Oblastní nemocnice Jičín dostane nový vjezd a chybějící lékárnu

12.11.2019 18:46

Návštěvníky jičínské nemocnice čekají v nadcházejících měsících změny při vstupu do areálu. Začaly zde stavební práce, po kterých se zcela změní hlavní vjezd nemocnice. Kromě lepší přístupnosti nový objekt poskytne prostory pro nemocniční lékárnu, která zde chybí pacientům i samotné nemocnici.

Oblastní nemocnice Jičín dostane nový vjezd a chybějící lékárnu
Foto: Krajský úřad Královéhradeckého kraje
Popisek: Oblastní nemocnice Jičín

„Budova současné vrátnice vznikla ve 20. letech minulého století, čemuž odpovídá i její stav. Královéhradecký kraj proto investuje do stavby nové budovy, kde bude nově i lékárna, která v areálu nemocnice chybí. Lékárna tak bude sloužit jak pacientům, tak potřebám nemocnice. Současně s tím rozšíříme vjezd do nemocnice,“ uvedl náměstek pro zdravotnictví Aleš Cabicar.

Kromě rozšíření vstupu projekt počítá i s vybudováním vjezdového a výjezdového pruhu a chodníku pro pěší. Přibyde také moderní parkovací systém se závorami.

„Jako první dojde k demolici stávající budovy vrátnice. Na jejím místě poté vyroste nová budova s lékárnou, která bude mít vstup jak z Bolzanovy ulice, tak z areálu nemocnice. Stavební práce potrvají zhruba rok a kraj za ně zaplatí 36 milionů korun bez DPH,“ informoval krajský radní pro investice Václav Řehoř.

Po dobu demoličních prací bude hlavní vjezd do nemocnice omezen. Záchranáři a hasiči budou využívat zadní vjezd z Kukulovy ulice, který se pro tyto účely upravuje. Pro pěší bude dočasně sloužit provizorní vstup z Bolzanovy ulice – mezi hlavním vjezdem a pavilonem operačních oborů.

Veřejnou zakázku kraj vysoutěžil letos napodruhé. Do první soutěže se přihlásil jeden účastník, který však překročil maximální cenu zakázky. Do druhé soutěže přišly tři nabídky. Vyhrála společnost HSF Systém SK, s. r. o.

„Současný vstup do nemocnice včetně vrátnice je funkčně naprosto nevyhovující. Díky novému objektu s lékárnou se zlepší distribuce léků pro jednotlivá oddělení a jejich dostupnost pro pacienty. V areálu nemocnice se totiž lékárna nenachází a pacienti musí pro léky až do 600 metrů vzdálené lékárny v Tylově ulici,“ uvedl ředitel Oblastní nemocnice Jičín Tomáš Sláma.

Areál jičínské nemocnice stojí na bývalém vojenském cvičišti, kde mezi roky 1922 a 1930 vyrostly první nemocniční budovy. V těchto letech pravděpodobně vznikla i současná vrátnice společně s oplocením.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejný ochránce práv: Ombudsman radí se sdílenou ekonomikou

22:45 Veřejný ochránce práv: Ombudsman radí se sdílenou ekonomikou

Při poskytování služeb v rámci tzv. sdílené ekonomiky lidé bohužel často neplní všechny své povinnos…