Oblastní nemocnice Trutnov: Ortopedická ambulance v Žacléři končí

9. 8. 2019 21:01

Oblastní nemocnice Trutnov, a. s., od 1. září již znovu neotevře detašované pracoviště ortopedické ambulance v Žacléři. Vedení nemocnice se tak rozhodlo nejen z ekonomických důvodů.

Oblastní nemocnice Trutnov: Ortopedická ambulance v Žacléři končí
Foto: nemtru.cz
Popisek: Oblastní nemocnice Trutnov
reklama

„Žacléřská ambulance je dlouhodobě ztrátovým pracovištěm. K tomuto rozhodnutí nás vedl také fakt, že se zde dlouhodobě snižuje počet ambulantních pacientů,“ vysvětluje Miroslav Procházka, ředitel trutnovské nemocnice. V porovnání let 2018 a 2017 nemocnice zaznamenala pokles o 10 %. Při srovnání prvních pololetí roků 2019 a 2017 jde o pokles dokonce o 22 %. „Toto pracoviště je pro nemocnici z ekonomického hlediska dlouhodobě neudržitelné. Jen za loňský rok skončilo ve ztrátě více než 160.000 korun,“ dodává ředitel.

Dosud byla ambulance otevřena každé úterý od 8:00 do 14:30. Nově budou pacienti za ošetřením dojíždět přímo do nedaleké nemocnice v Trutnově. „Nemocniční ambulance je samozřejmě mnohem lépe a moderněji vybavena, tudíž pacientům nabídneme kvalitnější služby,“ říká Miroslav Procházka. Kapacita ambulance je dostačující a bez problémů pojme další pacienty. „Navíc máme k dispozici plný komplement vyšetřovacích metod, ať už RTG, magnetickou rezonanci či CT, a již v současné době ji využívají pacienti ze Žacléřska,“ uzavírá primář ortopedie, MUDr. Aleš Chaloupka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM propadl lup poštovního zloděje

22:11 ÚZSVM propadl lup poštovního zloděje

ÚZSVM v Olomouci připadly na základě trestního příkazu Okresního soudu v Olomouci věci, které pocház…