Odborníci z ČVUT se budou podílet na technologickém vývoji kočárků

07.03.2017 12:38

Značka Goodbaby uzavřela smlouvu o spolupráci s nejmladším vysokoškolským ústavem ČVUT, Českým institutem informatiky, robotiky a kybernetiky. Předmětem spolupráce budou především inovativní technologie. Samotná firma se zabývá výrobou zboží pro děti, jako jsou kočárky, autosedačky a další výbava.

Odborníci z ČVUT se budou podílet na technologickém vývoji kočárků
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT, logo.

Hlavním cílem spolupráce je vytvořit inteligentní a bezpečnostní systémy, případný rozvoj v automatickém řízení, umělou inteligencí, nové diagnostické systémy nebo rozvíjet oblast umělé inteligence. To vše by se v budoucnu mohlo týkat jednotlivých výrobků z produktových řad firmy Goodbaby.

Goodbaby International nebere technologie na lehkou váhu. I proto má v nabídce nejskladnější kočárek světa s řadou vychytávek. Po světě má osm výzkumných a vývojových center včetně Prahy, vlastní přes 6 600 patentů a momentálně čítá přes 12 000 zaměstnanců.

Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT je rozvíjející se výzkumný ústav, který se zaměřuje na výuku studentů a na přenos technologií do průmyslu. Zaměřuje se například na automatické řízení a optimalizace, robotiku, umělou inteligenci, počítačovou grafiku, počítačové vidění a machine learning, navrhování softwarových systémů, navrhování rozhodovacích a diagnostických systémů a jejich aplikaci v medicíně, včetně konceptů smart homes a smart cities.

České vysoké učení technické v Praze patří k největším a nejstarším technickým vysokým školám v Evropě. V současné době má ČVUT osm fakult (stavební, strojní, elektrotechnická, jaderná a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní, biomedicínského inženýrství, informačních technologií) a studuje na něm přes 21 000 studentů. Pro akademický rok 2016/17 nabízí ČVUT svým studentům 123 studijních programů a v rámci nich 464 studijních oborů. ČVUT vychovává moderní odborníky, vědce a manažery se znalostí cizích jazyků, kteří jsou dynamičtí, flexibilní a dokáží se rychle přizpůsobovat požadavkům trhu. V roce 2016 se ČVUT umístilo v hodnocení QS World University Rankings, které zahrnuje více než 4200 světových univerzit, ve skupině univerzit na 501. – 550. místě. V oblasti „Civil and Structural Engineering" bylo ČVUT hodnoceno na 51. – 100. místě, v oblasti „Mechanical Engineering“ na 151. – 200. místě, v oblasti „Computer Science and Information Systems" a „Electrical Engineering“ na 151. – 200. místě. V oblasti „Mathematics“ na 201. – 250. místě a „Physics and Astronomy“ na 151. – 200. Více informací najdete ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Libor Turek, Ph.D. byl položen dotaz

Srovnání

Dobrý den, pane poslanče, nejsem si jistý, zda se od vás dočkám upřímné odpovědi, ale prosím o ni. Fiala tvrdí, jak jsme super, že hrajeme první ligu, a že se srovnáváme s těmi nejlepšími. Má podle vás pravdu nebo, což si myslím já, z nás dělá premiér blázny? V čem přesně se můžeme srovnávat s těmi ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Den otevřených dveří v Poslanecké sněmovně

22:03 Den otevřených dveří v Poslanecké sněmovně

Ve středu 8. května se v Poslanecké sněmovně uskuteční tradiční Den otevřených dveří. U příležitosti…