Oslavy 310. výročí založení ČVUT ukončil videomapping na budovu ČVUT-CIIRC

13.09.2017 9:32

7. září proběhl videomapping na budovy ČVUT - CIIRC a Fakulty elektrotechnické, který ukončil oslavy 310. výročí založení ČVUT. Ty byly zahájeny 17. ledna, tedy v den, kdy byl v roce 1707 vydán císařský reskript, jednoznačně podporující vznik inženýrské výuky.

Oslavy 310. výročí založení ČVUT ukončil videomapping na budovu ČVUT-CIIRC
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT, logo.

V rámci oslav se uskutečnily inspirativní přednášky a celá řada kulturních i odborných akcí. Architektu Miroslavu Šikovi byl udělen čestný doktorát, vznikl unikátní snímek  režisérky Veroniky Kastlové s animacemi Pavla Koutského nazvaný 310 let lví síly a oslavy ukončila unikátní videomappingová projekce. Více informací o oslavách najdete zde.

Videomapping prezentoval dějiny ČVUT od jeho založení až do současnosti, připomínající úspěchy jednotlivců i spolupracujících týmů a vyhlížející do budoucnosti. Na videomappingu se autorsky podíleli František Pecháček a Josef Kortan ze skupiny BLACK/DIVISION, kteří již společně audiovizuálně oživili například Dům u Zvonu a podíleli se na soutěži Největší Čech. O scénář a režii se postarala Viktorie Čermáková, herečka a divadelní režisérka, působící v současné době převážně například v Meet Factory, Švandově divadle nebo na Nové scéně. Originální hudební doprovodnou show složil Ondřej Mikula, který na české scéně elektronické hudby působí pod pseudonymem AidKid. Většina autorů absolvovala ČVUT.

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

střelba na FF

Dobrý den, kdy bude ukončeno vyšetřování střelby na FF? Netrvá vyšetřování nějak dlouho? A druhá věc, co mě zajímá je, zda stát nějak odškodnil nebo odškodní rodiny obětí? Já netvrdím, že za to stát může, ale je to to nejmenší, co můžete udělat.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚOHS: Komise schválila program na podporu kombinované výroby tepla a elektřiny za 75 miliard korun

7:02 ÚOHS: Komise schválila program na podporu kombinované výroby tepla a elektřiny za 75 miliard korun

Evropská komise schválila v rámci pravidel EU pro státní podporu český program na podporu výroby ele…