Seznam vychází ze zkušeností předních amerických onkologických center, která nabízejí nejen protonové ozařování, ale i jiné formy léčby a odráží do velké míry úhradovou politiku hlavní pojišťovny Medicare. "Cílem seznamu, který se opírá o odbornou literaturu, je lépe informovat všechny zdravotní pojišťovny o protonové terapii a docílit společné úhradové politiky. Současně doufáme, že tento koncept pomůže k osvětě v celé onkologické komunitě," říká Dr. Eugen Hug, prezident celosvětové organizace Particle Therapy Co-Operative Group (PTCOG) pro Severní Ameriku. Leonard Arzt, ředitel Národní asociace protonové léčby v USA (NAPT) k úhradovému konceptu dodává: "Onkologičtí pacienti mají být plně informováni o všech možnostech léčby a také mít šanci dosáhnout pro ně té nejlepší. A toto právo by jim měly zaručit jejich zdravotní pojišťovny." Susan Ralston, ředitelka Dětské protonové nadace, dodává: "Protonová léčba je hlavní metodou léčby nádorů u dětí. Návrh úhradové politiky otevírá nové možnosti i pro pojištěnce, kteří nyní lépe pochopí přednosti této formy léčby." Protonová radioterapie bude nadále považována za medicínsky opodstatněnou a nutnou pro následující situace:
• Zhoubné nebo nezhoubné nádory centrálního nervového systému, včetně primárních forem nebo variant astrocytomu, glioblastomu, medulloblastomu, neurinomu akustiku, kraniofaryngeomu, benigních a atypických meningeomů, nádorů hypofýzy a arterio-venosních malformací
• Intraokulárních melanomů
• Nádorů hypofýzy

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Proton Therapy Center