Památník Terezín bude mít od července 2017 nového ředitele

08.05.2017 18:45 | Zprávy

Ministr kultury vybral a jmenoval na základě výběrového řízení do funkce ředitele Památníku Terezín pana Mgr. Jana Roubínka, B. A. (narozen v roce 1971 v Praze). Ten vystřídá stávajícího dlouholetého ředitele Památníku Terezín pana PhDr. Jana Munka, CSc., který se rozhodl odejít na odpočinek.

Památník Terezín bude mít od července 2017 nového ředitele
Foto: pamatnik-terezin.cz
Popisek: Terezín

„Děkuji pan řediteli Munkovi za dlouholetou, skvělou práci, kterou zde odvedl; všichni vidíme a víme, že dílo, které zde vytvořil, je obdivuhodné. Panu magistru Roubínkovi přeji hodně sil, energie, dobré vůle a dobrých spolupracovníků,“ řekl také Daniel Herman na ceremoniálu v Památku Terezín při příležitosti oslav 70. výročí jeho založení.

Budoucí ředitel Památníku Terezín Roubínek vystudoval Hebrejskou univerzitu v Jeruzalémě, Tel - Avivskou univerzitu, Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze navazujícím magisterským studiem v oboru Historie, nyní se připravuje na státní rigorózní zkoušku tamtéž. Ovládá dva světové jazyky - anglický jazyk a hebrejštinu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

EU

Že se EU snaží cenzurovat a šmírovat lidi na internetu s tím souhlasím a jsem ostře proti. Ale vy ještě tvrdíte, že EK zasahuje do voleb po celé Evropě. Jak přesně? A bylo tomu tak i u nás? Budete to prošetřovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Letiště Praha v roce 2025 odbavilo přes 96 tisíc tun carga

20:16 Letiště Praha v roce 2025 odbavilo přes 96 tisíc tun carga

Celkem 96 481 135 kilogramů leteckého nákladu a pošty odbavilo v roce 2025 pražské letiště. Překonal…