Pardubický kraj: Cesta krajiny hřebčína do UNESCO pokročila do další etapy

21.12.2017 12:08

Rada památky Krajiny pro chov ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem pod vedením 1. náměstka hejtmana Pardubického kraje Romana Línka schválila na svém prosincovém zasedání vypořádání připomínek k přihlášce do UNESCO. Ty přišly k podané dokumentaci od sekretariátu UNESCO, od české pobočky ICOMOS a od Národního památkového ústavu.

Pardubický kraj: Cesta krajiny hřebčína do UNESCO pokročila do další etapy
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Základní podoba loga Pardubického kraje.
reklama

„Možnost zohlednit připomínky je v metodice UNESCO nová a jejich zpracování zvyšuje šanci zápisu památky mezi světové unikáty,“ uvedl Roman Línek. „Z připomínek vzešla například malá změna názvu památky, kam přibylo slovo výcvik, takže nyní zní: Krajina pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem. Totiž právě výcvik určuje potřebné parametry krajiny tak, aby vyhovovala například poloměru otáčení kočárových spřežení a dalším požadavkům,“ dodal Línek.

Nyní bude dokumentace se zapracovanými připomínkami jazykově a graficky upravena a verze v češtině a angličtině znovu podepíší ministři kultury a zemědělství. Čistopis pak musí být prostřednictvím stálé mise České republiky při UNESCO doručen do 31. ledna 2018 do 16 hodin na sekretariát v Paříži.
Části jednání Rady památky se zúčastnili také starost ky Kladrub a Řečan nad Labem a místostarosta Přelouče. Oznámili, že připravují pro UNESCO podpůrné stanovisko dotčených obcí.

Práce Rady památky nekončí, její role bude pokračovat minimálně během posuzování zápisu na seznam světového dědictví UNESCO, což může trvat dva až tři roky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: komerční tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Středočeské inovační centrum: Středočeské firmy mohou opět získat podporu na inovace a marketing

22:11 Středočeské inovační centrum: Středočeské firmy mohou opět získat podporu na inovace a marketing

Přes 36 milionů korun během 4 let investoval Středočeský kraj do zvýšení konkurenceschopnosti 143 m…