Pardubický kraj: Kompresor, dron a GPS navigace pomohou hasičům na Zakarpatí při zvládání krizových situací

21.05.2018 18:47

V rámci spolupráce s partnerským regionem na Zakarpatí předala v Užhorodě delegace Pardubického kraje tři věcné dary, které budou využity ke zlepšení technického vybavení profesionálních hasičů v této nejvýchodnější části Ukrajiny při zvládání krizových situací.

Pardubický kraj: Kompresor, dron a GPS navigace pomohou hasičům na Zakarpatí při zvládání krizových situací
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

Jedná se vysokotlaký vzduchový kompresor pro plnění tlakových lahví v částce 260 tisíc korun, dron v hodnotě 60 tisíc korun a deset sad GPS navigací za částku přesahující 90 tisíc korun.

„Zakarpatským státním hasičům jsme předali repasovaný vysokotlaký vzduchový kompresor v pořizovací hodnotě za 260 tisíc korun. Kompresor bude umístěn na stanici v Užhorodě a bude zajišťovat plnění tlakových lahví vzduchových dýchacích přístrojů i pro hasiče ze stanice Čop, Perečín a Velké Berezné. Významně se tak zvýší akceschopnost profesionálních hasičů k provádění zásahů při požárech a jiných událostech, při kterých je třeba používat dýchací přístroje. Dlouhodobě se snažíme, pokud to situace dovolí, pomáhat hasičským jednotkám se zlepšením jejich materiálního vybavení, ale také znalostí v oblasti krizového řízení,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

V souladu s projektem Podpora využívání technologie GIS a GPS u Státní služby Ukrajiny pro mimořádné situace v Zakarpatské oblasti předala delegace také dron s příslušenstvím v hodnotě 60 tisíc. „Dron bude umístěn na koordinačním středisku v Užhorodě a bude využíván například k dokumentování zájmových objektů a prostorů, k vytváření základních podkladů pro systematické mapování, k vyhledávání ztracených osob v nepřehledném terénu či k monitoringu mimořádných událostí v Zakarpatské oblasti. Dojde tak k významnému zvýšení schopnosti Státní služby pro mimořádné situace operativně řešit nastalé události a postupné systematické tvorbě mapových podkladů,“ řekl hejtman Martin Netolický, který hasičům předal také desítku GPS navigací.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: komerční tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy Praha: Pětice nemocných akátů ze Sokolovské zmizí, nahradí je jerlíny a dřezovec

22:02 Lesy Praha: Pětice nemocných akátů ze Sokolovské zmizí, nahradí je jerlíny a dřezovec

Ze stromořadí v Sokolovské ulici v Praze 9 koncem října odstraníme pět akátů, které jsou ve velmi šp…