Pardubický kraj: Milion pro lidi z vyhořelého paneláku v České Třebové

06.06.2019 12:13 | Zprávy

Hejtman a předseda Bezpečnostní rady Pardubického kraje Martin Netolický jednal v České Třebové s vedením města a vlastníky bytů v panelovém domě, který v pondělí odpoledne zachvátil silný požár.

Pardubický kraj: Milion pro lidi z vyhořelého paneláku v České Třebové
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Základní podoba loga Pardubického kraje.

Ten likvidovalo do večerních hodin 18 jednotek jak profesionálních, tak dobrovolných hasičů z širokého okolí. Hejtman přislíbil mimořádnou finanční pomoc na odstranění okamžitých následků a nepojistitelných škod souvisejících s požárem v hodnotě jednoho milionu korun.

„Přímá škoda na střeše panelového domu je v tuto chvíli podle předběžných odhadů vyčíslena na desítky milionů korun. Daleko více škod se dá očekávat na majetku jednotlivých vlastníků bytů. Celkově se v domě nachází přes 40 bytových jednotek. Plnění z pojistné události bude záležitostí pojištění jak bytového domu jako celku, tak pojištění jednotlivých vlastníků či členů bytového družstva,“ řekl hejtman Martin Netolický. „Abychom co nejvíce usnadnili odstranění bezprostředních následků požáru, budu na pondělním jednání krajské rady navrhovat mimořádný finanční dar v hodnotě jednoho milionu korun z krizového fondu, který je zřízen v rámci rozpočtu kraje k řešení obdobných mimořádných událostí. V minulosti jsme pomohli například s řešením následků povodní, větrné smršti a nyní v tomto případě půjde o pomoc při řešení následků rozsáhlého požáru na objektu bytového domu,“ uvedl hejtman Martin Netolický, který o nabízené pomoci přímo na místě informoval starostku města Magdalenu Peterkovou, místostarostu Dalibora Zeleného a předsedu bytového družstva Jaromíra Urbana.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SFŽP: Nová zelená úsporám otevírá příjem žádostí

7:27 SFŽP: Nová zelená úsporám otevírá příjem žádostí

Od čtvrtka 25. června 2026 od 10 hodin se otevře příjem žádostí o finanční podporu z programu Nová z…