Pardubický kraj: Náročná rekonstrukce rehabilitace ve Svitavách je u konce

30. 9. 2019 12:39

Pardubický kraj zafinancoval rekonstrukci přízemí rehabilitačního oddělení v objektu H svitavské nemocnice. Její náročnost byla dána stářím budovy a špatnými rozvody vody, ústředního topení nebo kanalizace. Náklady na tuto akci byly 29,5 miliónů korun s DPH.

Pardubický kraj: Náročná rekonstrukce rehabilitace ve Svitavách je u konce
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Základní podoba loga Pardubického kraje.

„Budova H vznikla na přelomu 70. a 80. let minulého století. Od té doby nebyla rekonstruována. V průběhu stavby bylo potřeba vyřešit řadu stavebních komplikací. Oproti předpokladům jsme museli mimo jiné zajistit její statiku,“ sdělil radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr.

Rekonstrukce se uskutečnila od října 2018 do srpna 2019, v přízemí budovy H kde se nachází pracoviště vodoléčby a elektroléčby. Důvodem byl havarijní stav kanalizaci, rozvodů ústředního topení a vody. Opravy si vyžádal i nosný systém budovy.

„Kromě odstranění závad byly zmodernizovány prostory pro přístrojovou léčbu a bylo pořízeno nové vybavení vodoléčby. Komfort se zvýšil personálu i pacientům, kteří mají nově k dispozici uzamykatelné skříňky. Celkové náklady projektu jsou ve výší 29,5 miliónů korun,“ Ladislav Valtr.

Na opravené prostory se může podívat i veřejnost dne 9. října od 10 do 16 hodin. Lidé se mohou seznámit i s novým přístrojovým vybavením.

„Pardubický kraj investuje do všech nemocnic po celém regionu. Naší snahou je nastavit jasný směr rozvoje každé z nich i v následujících letech. V případě svitavské nemocnice jsme již ve fázi schvalování ucelené studie, která mapuje potřeby tohoto zařízení,“ dodal Ladislav Valtr.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: komerční tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Správa železniční dopravní cesty uzavřela jako první v železničním sektoru Podnikovou kolektivní smlouvu

19:38 Správa železniční dopravní cesty uzavřela jako první v železničním sektoru Podnikovou kolektivní smlouvu

Generální ředitel Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Jiří Svoboda a devět představitelů odboro…