Pardubický kraj chce čerpat z evropských fondů přes sedm miliard korun

29.08.2014 15:02

Až sedm miliard korun. Na tolik peněz z evropských fondů by si v novém programovém období chtěl sáhnout Pardubický kraj. Pokud to Integrovaný operační program umožní, plánuje kraj investovat největší část finančních prostředků v oblasti dopravy na silnice II. a III. třídy a integrovaný dopravní systém. Aktualizované finanční požadavky kraje na jednotlivé operační programy včera schválila Rada Pardubického kraje.

Pardubický kraj chce čerpat z evropských fondů přes sedm miliard korun
Foto: archiv MN
Popisek: Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD)

„Na základě dosavadních jednání má Pardubický kraj jako příjemce dotace ambici uskutečnit do roku 2020 projekty  ve výši více než sedm miliard korun. Jen v rámci Integrovaného operačního programu by se mohlo jednat o částku více než pět miliard korun,“ sdělil hejtman Martin Netolický. „Prioritu budou mít oblasti školství, sociálních služeb, zdravotnictví, ale i zachování kulturního a přírodního dědictví, například Zámku Pardubice či rozvoje krajské knihovny. Počítáme i s předkládáním neinvestičních projektů, třeba na zlepšení spolupráce zaměstnavatelů a podporu polytechnického vzdělávání. Velká část finančních zdrojů bude také investována do zateplení budov a objektů v majetku kraje,“ doplnil hejtman příklady konkrétního využití prostředků z Evropské unie.

Z Operačního programu zaměstnanost by Pardubický kraj v novém období zaplatil mezi jinými projekty na služby pro rodiny, začleňování sociálně vyloučených osob, prevenci sociálně-patologických jevů a další sociální služby. Z Operačního programu Životní prostředí zamíří peníze především na odstranění starých ekologických zátěží a snižování spotřeby energie veřejných budov.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Pardubickykraj.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Povodí Odry: Aktuální hydrologická situace

22:11 Povodí Odry: Aktuální hydrologická situace

Zásoby vody ve vodních nádržích jsou velmi dobré, téměř všechny dosahují nebo se blíží 100% naplnění…