Pardubický kraj slaví tak, že lidem připomíná své kompetence

26. 4. 2015 8:58

Pardubický kraj slaví 15 let od svého vzniku tím, že lidem v kraji připomíná své kompetence. Tento pátek představoval kulturní instituce, které zřizuje. Po celý den byly otevřeny zdarma Východočeské muzeum a Východočeská galerie, Krajská knihovna a regionální muzea v Chrudimi, Vysokém Mýtě a Litomyšli.

Pardubický kraj slaví tak, že lidem připomíná své kompetence
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Martin Netolický, hejtman Pardubického kraje

Na happeningu s názvem Na svatého Jiří… na Zámku Pardubice pozdravili návštěvníky a zejména zúčastněné studenty a žáky škol radní pro cestovní ruch a sport René Živný a radní pro životní prostředí, zemědělství a venkov Václav Kroutil.

„Málokterý kraj má to štěstí, že by v jeho majetku byl tak krásný zámek,“ podotkl René Živný, který pozval všechny přítomné k návštěvě jeho expozic. Václav Kroutil si zase nenechal ujít ukázky živých hadů, které připravil zoolog Jan Dolanský z přírodovědného oddělení muzea.

Happening, který je akcí částečně připravenou, ale hlavně spontánní, kombinoval několik uměleckých disciplín – sochařství (s použitím montážní pěny), hudbu, tanec a vyvrcholil hadím průvodem. To vše v kulisách výtvarné expozice krajinářů s názvem Svítání v sadu a na historickém nádvoří Zámku Pardubice. Tvůrčím způsobem se do něj zapojili studenti Gymnázia Dašická Pardubice a žáci Základní školy Polabiny III. Všichni si pak mohli vyzkoušet, jaké je to držet v ruce opravdového hada.

Hadi
Hadi

 

 

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Pardubickykraj.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kraj Vysočina bude investovat v Nemocnici Pelhřimov

17:05 Kraj Vysočina bude investovat v Nemocnici Pelhřimov

Už v průběhu letošního jara budou mít klienti Nemocnice Pelhřimov možnost vyzvednout si předepsané l…