Pardubičtí hasiči přivítali na pracovní návštěvě generálního ředitele HZS ČR

1.5.2016 4:17 odp.

Hned na dva dny (27. a 28. dubna) zavítal generální ředitel HZS ČR brig. gen. Drahoslav Ryba do Pardubického kraje. Akce se uskutečnila v rámci plánovaných návštěv HZS krajů a Pardubický kraj byl pátým v pořadí.

Pardubičtí hasiči přivítali na pracovní návštěvě generálního ředitele HZS ČR
Foto: udalosti112.cz
Popisek: Hasičský záchranný sbor ČR - logo

Generální ředitel HZS ČR zahájil svoji návštěvu na Krajském úřadu Pardubického kraje, kde v doprovodu krajského ředitele plk. Miroslava Kvasničky pohovořil s hejtmanem Martinem Netolickým. Společně byla probírána vzájemná spolupráce kraje a profesionálních hasičů a dobrovolných hasičů. Dále podpora dobrovolných hasičů a využití nové dotace pro sbory dobrovolných hasičů. Generální ředitel zhodnotil využívání prostředků od pojišťoven a diskutována byla také činnost JSDH obcí a spolků působících na úseku požární ochrany.

V odpoledních hodinách brig. gen. Ryba navštívil centrální stanici v Pardubicích. Čas zde byl nejen na prohlídku stanice, ale také na seznámení s novými prostory Krajského operačního a informačního střediska HZS Pardubického kraje a budovu krajského ředitelství. S vedením HZS Pardubického kraje řešil brig. gen. Ing. Ryba novou koncepci vzdělávání, financování sboru po ukončení projektů z evropských fondů nebo nárůst agend na úseku požární prevence.

Později odpoledne se generální ředitel potkal na Krajském ředitelství HZS Pardubického kraje se zástupci krajského i okresních Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Pardubického kraje. Zde byla oceněna především výborná vzájemná spolupráce a to především v oblasti společných soutěží požárního sportu a nově i disciplínách TFA. Generální ředitel ocenil obětavou a systematickou práci JSDH obcí s mládeží a vynikající výsledky této práce, kdy si mladí hasiči přivážejí i ze světových soutěží nejvyšší ocenění. Opět se probírala nová dotace pro dobrovolné hasiče a také další možnosti podpory krajských, případně okresních sdružení ze strany státu.

Hlavní náplní celého výjezdu byly opět návštěvy stanic a diskuze s hasiči. Celkem navštívil generální ředitel pět stanic. Ve Vysokém Mýtě, v Chrudimi, Pardubicích, Přelouči a Seči. Nikde nechyběla prohlídka prostor a také diskuze s výjezdovými hasiči, aby si generální ředitel udělal obrázek o problémech, které je trápí. Nejčastěji se jednalo o nevyhovující prostory stanice, tak tomu bylo například na stanici v Přelouči nebo špatné zázemí pro fyzickou přípravu. Diskutovány byly také nové výstrojní prvky nebo technika, která hasičům dnes a denně slouží.

Ve čtvrtek ráno zavítal brig. gen. Ryba do Institutu ochrany obyvatelstva Lázně Bohdaneč, kde s jeho ředitelem Ing. Rostislavem Richterem probíral další zaměření v oblasti výzkumu, vývoje a inovací a dalšího směřování a rozvoje Institutu.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Národní kontrolní úřad: Ministerstvo financí nevyhodnotilo dopad účtenkové loterie na výběr daní, zbytečně zaplatilo 14 milionů Kč, chybovalo v investicích i pronájmech

16:11 Národní kontrolní úřad: Ministerstvo financí nevyhodnotilo dopad účtenkové loterie na výběr daní, zbytečně zaplatilo 14 milionů Kč, chybovalo v investicích i pronájmech

Výsledky kontroly NKÚ č. 21/12 - Majetek a peněžní prostředky státu, se kterými je příslušné hospoda…