Pivovar Velké Popovice uvede na trh černého Kozla v plechovkách

05.07.2014 11:42

Pivovar Velké Popovice letos slaví 140 let od založení a uvádí na český trh Velkopopovického Kozla Černého v plechovkách.

Pivovar Velké Popovice uvede na trh černého Kozla v plechovkách
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pivo

V České republice je Velkopopovický Kozel Černý dlouhodobě jedním z nejoblíbenějších na rostoucím trhu tmavých a polotmavých piv. Černý Kozel, vyráběný podle původní receptury ze speciální směsi tmavých sladů, má ve Velkých Popovicích dlouholetou tradici. Černé pivo bylo součástí sortimentu velkopopovického pivovaru již od jeho založení v roce 1874. Doporučená cena 0,5litrové plechovky černého Kozla je 15,90 Kč.

„Zájem o tmavá piva mezi českými spotřebiteli roste. Za prvních pět měsíců vzrostl v tuzemsku výstav kategorie tmavých a polotmavých piv meziročně o téměř čtyři procenta*. Proto nyní nabízíme černou variantu Kozla také v praktickém balení, plechovkách,“ říká marketingový manažer Velkopopovického Kozla Luděk Baumruk.


Velkopopovičtí sládci vaří černého Kozla podle původní receptury výhradně ze speciální směsi tmavých sladů, vody z vlastních studní a odrůd českého chmele bez použití barviv, umělých sladidel nebo konzervantů. Pivo má jemnou karamelovou vůni i chuť a tmavou rubínovou barvu. Jako správné tmavé pivo českého typu se vyznačuje postřehnutelnou sladkou chutí a spíše jemnější, méně výraznou hořkostí.

Počátek vaření černého piva ve velkopopovickém pivovaru sahá až k období vzniku středočeského pivovaru v roce 1874. Pivovar, který založil František Ringhoffer, si v té době sám připravoval speciální bavorský a karamelový slad. Zařízení určené pro pražení sladu vyráběla ve svých továrnách přímo rodina Ringhofferů.

Název piva - kozel, má pravděpodobně původ již ve 14. století v dolnosaském městečku Einbeck, kde se tmavé pivo vařilo. Časem bylo pojmenování piva podle názvu města zkomoleno na Ein Bock, tedy „kozel“. Pod tímto názvem se tento druh piva rozšířil i do českých krajů.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zprávaTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Generál Opata ocenil vojáky aktivní zálohy za dvacet let služby

20:29 Armáda ČR: Generál Opata ocenil vojáky aktivní zálohy za dvacet let služby

V úterý 24. května se setkal náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Aleš Opata v Domě …