Plánovaná výluka vysílače Kleť omezí vysílání rozhlasu a televize

05.08.2015 19:30

Ve středu 12. srpna 2015 je z důvodu pravidelné údržby zařízení plánována výluka vysílače Kleť. Tato výluka postihne kromě jiných i rozhlasovou frekvenci 106,4 MHz, na které vysílá Český rozhlas České Budějovice. Středeční výluka se dotkne i dalších rozhlasových a televizních stanic šířených z vysílače Kleť.

Plánovaná výluka vysílače Kleť omezí vysílání rozhlasu a televize
Foto: Český rozhlas
Popisek: Přenosový vůz Českého rozhlasu

V čase mezi 10. a 11. hodinou se vysílání Českého rozhlasu České Budějovice zcela odmlčí. V tuto dobu bude možné náš program přijímat pouze prostřednictví internetu a v digitálním rozhlasovém multiplexu DAB. Mezi 11. a 15. hodinou pak bude vysílání na frekvenci 106,4 MHz šířeno se sníženým vyzářeným výkonem, který se projeví dočasným zhoršením kvality příjmu Českého rozhlasu České Budějovice na odlehlejších místech Jihočeského kraje. Výluka se nedotkne vysílače na kmitočtu 88,2 MHz pro Slavonicko a Dačicko.

Český rozhlas České Budějovice výluce uzpůsobí své vysílací schéma. Po 10. hodině zahájíme oblíbený hudební pořad Písničky pro radost hodinovým proudem s dechovkou vybranou hudebním redaktorem Zdeňkem Voráčem. Gratulace pro posluchače začneme vysílat až po 11. hodině, kdy už by měl být v provozu náhradní vysílač s omezeným výkonem.

Hudební redakce přijímá gratulace do pořadu Písničky pro radost jen pro adresáty, kteří se nacházejí v předpokládaném dosahu signálu náhradního vysílače. Již objednané gratulace lze přesunout na jiný termín na telefonním čísle 386 797 251.

Posluchači, kterých se výluka frekvence 106,4 MHz dotkne a při zapnutí rozhlasového přijímače uslyší jen šum, mohu bez omezení poslouchat vysílání Českého rozhlasu České Budějovice na webu budejovice.rozhlas.cz, v digitálním rozhlasovém multiplexu DAB nebo prostřednictvím aplikace iRadio v mobilních telefonech.

Další informace i mnoho praktických tipů je k dispozici na webových stránkách budejovice.rozhlas.cz a na facebook.com/cbrozhlas.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ACK ČR: Nová vláda mlčí, podnikatelům v cestovním ruchu hrozí krach

16:09 ACK ČR: Nová vláda mlčí, podnikatelům v cestovním ruchu hrozí krach

Vláda bez náhrady zrušila jedinou fungující podporu zaměstnanosti program Antivirus, protože kurzarb…