Po českých silnicích jezdí více než 20 elektromobilů v barvách ČEZ

29.08.2012 21:23

Počet elektromobilů, které testuje společnost ČEZ v rámci projektu Elektromobilita, se stále zvyšuje. Zatímco před rokem v létě měl ČEZ v provozu 10 elektromobilů, dnes jich po silnicích jezdí 23.

Po českých silnicích jezdí více než 20 elektromobilů v barvách ČEZ
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ
reklama

ČEZ od roku 2010, kdy spustil projekt Elektromobilita, vyslal do ulic 21 pětidvéřových osobních elektromobilů Peugeot iOn. Zbylé dva elektromobily jsou od mladoboleslavské automobilky Škoda Auto, která společnosti ČEZ nedávno předala do testovacího provozu dvě Octavie Green E Line.

„Před rokem a půl jsme uzavřeli partnerství s automobilkou Peugeot. Podstatou spolupráce je, abychom dostali na silnice co nejvíce elektromobilů, seznámili s nimi veřejnost a především otestovali, co auta umí. Ze stejného důvodu jsme také přijali elektromobily od Škoda Auto a chceme spolupracovat s dalšími výrobci elektromobilů, kteří působí na českém trhu,“ vysvětluje Tomáš Chmelík, manažer útvaru čisté technologie společnosti ČEZ.

Společnost ČEZ ve svém projektu Elektromobilita spolupracuje také se soukromými a veřejnými subjekty, městy a obcemi. Možnost využít elektromobily Peugeot iOn se proto nabízí právě jim. Peugeot iOn delší dobu testují například Městský úřad Vrchlabí, Správa KRNAP, MČ Praha 16 – Radotín, Ministerstvo životního prostředí nebo Ministerstvo průmyslu a obchodu.

„Většinu těchto elektromobilů jsme již poskytli některým našim partnerům, jejichž počet se rozrůstá. Společně s nimi chceme vybudovat v první fázi projektu základní síť dobíjecích stanic a testovat dobíjení, provoz a dojezdovou vzdálenost elektromobilů. Uvnitř Skupiny ČEZ testujeme elektromobily také, zároveň s tím však některé z nich slouží i k propagaci elektromobility,“ dodává Tomáš Chmelík.

Ve Skupině ČEZ využívá elektromobily například společnost ČEZ Měření, a to v Ostravě a Hradci Králové. Zaměstnanci používají v těchto městech celkem 2 elektromobily, které jsou speciálně upravené pro provoz v terénu. Místo zadních sedaček mají pracovníci ČEZ Měření v elektromobilech úložný prostor pro převoz nářadí, které potřebují například k výměně elektroměrů.

Jan Beneš, mluvčí Skupiny ČEZ

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ČEZ
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká správa sociálního zabezpečení: Nárok na příspěvek při nařízené izolaci pro zaměstnance

12:39 Česká správa sociálního zabezpečení: Nárok na příspěvek při nařízené izolaci pro zaměstnance

Zaměstnanci mají v období 1. 3. 2021 do 30. 4. 2021 nárok na mimořádný příspěvek při nařízené karant…