Poc (ČSSD): Energetická chudoba je realitou všedních dní každého pátého Čecha!

18. 3. 2016 13:04

Sociální demokraté v Evropském parlamentu navrhují řešení jednoho z problémů, která sužují Evropu i Českou republiku - energetické chudoby. Vedoucí české sociálně demokratické delegace v Evropském parlamentu RNDr. Pavel Poc k tomu říká: “Kvůli migrační krizi ostatní problémy nepřestávají existovat a musíme je řešit i když nejsou na výsluní mediální pozornosti.”.

Poc (ČSSD): Energetická chudoba je realitou všedních dní každého pátého Čecha!
Foto: archiv PP
Popisek: Europoslanec Pavel Poc (ČSSD)
reklama

Přístup k energiím je základním sociálním právem. Energetická chudoba je chápána jako neschopnost domácností zajistit si dostatečný přístup k energiím nutných pro zajištění základních potřeb. V České republice je tímto problémem ohrožen každý páty Čech. Zdrojem energetické chudoby je kombinace nízkých příjmů, vysokých cen energií a nízké energetické efektivity domácností.

Socialisté a demokraté v Evropském parlamentu především navrhují zvýšit pobídky v oblasti energetické účinnosti – podpora programů zateplování budov je koneckonců známá i v České republice a je velice úspěšná. EU by měla vyčlenit více prostředků právě v této oblasti pro lidi, kteří si například investice do zateplování a renovace svých obydlí nemohou dovolit.

„Energetická chudoba je realitou všedních dní miliónů Evropanů a taky každého pátého Čecha ale řešení na programu jednání členských států není a podle všeho dlouho ani nebude. ”, říká Pavel Poc, a dodává: “Státy Unie přitom mají prostředky i nástroje k tomu, aby co nejméně lidí muselo čelit rozhodování, jestli si půjdou koupit jídlo, nebo si zatopí ve všech místnostech. Takovéhle problémy do Evropy 21. století nepatří.“.

Právě RNDr. Pavel Poc již v lednu 2011 upozornil na problém energetické chudoby pozměňovacím návrhem k textu evropské směrnice o energetické účinnosti. Nyní, kdy je na pořadu dne revize této směrnice Poc chce téma energetické chudoby znovu zdůraznit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Škoda Transportation: Škoda Transtech dodala do Německa poslední tramvaj ForCity Smart Artic

12:39 Škoda Transportation: Škoda Transtech dodala do Německa poslední tramvaj ForCity Smart Artic

Škoda Transtech, patřící do skupiny Škoda Transportation, získala homologaci pro třetí tramvaj ForCi…