Podnikatelská mise SP ČR na návštěvě Střední Asie

16.03.2016 16:48

Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) zorganizoval podnikatelskou misi do Ázerbájdžánu, Kyrgyzstánu a Turkmenistánu. Třináctičlenná podnikatelská delegace od 13. března do 18. března doprovází předsedu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jana Hamáčka při jeho návštěvě Střední Asie. V čele podnikatelské mise je prezident SP ČR Jaroslav Hanák.

Podnikatelská mise SP ČR na návštěvě Střední Asie
Foto: spcr.cz
Popisek: Svaz průmyslu ČR, SP ČR

Mise se účastní firmy z oboru farmacie, logistiky, ale i cestovního ruchu. V Baku, hlavním městě Ázerbájdžánu, proběhla v pondělí jednání českých firem s ázerbájdžánskými partnery a institucemi.

Po přeletu do Kyrgyzstánu se včera podnikatelská delegace zúčastnila Česko-kyrgyzstánského podnikatelského fóra, na kterém vystoupil prezident SP ČR Jaroslav Hanák i předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček. Prezident Hanák se s podnikatelskou delegací v Baku také setkal s prezidentem Azerbaijan Export & Investment Promotion Foundation (Azpromo) Rufatem Mammadovem.

„Máme zájem o zvýšení obchodní výměny mezi ČR a Kyrgyzstánem. ČR do Kyrgyzstánu tradičně vyváží průmyslové výrobky a zařízení, farmaceutické výrobky, naopak z Kyrgyzstánu dováží suroviny, drahé kovy a oděvy,“ uvedl při zahájení fóra prezident SP ČR Jaroslav Hanák.

„Možnosti společného byznysu nejsou ještě dostatečně využívány a mají velké rezervy. Přitom dalších oblasíi, kde bychom si přáli intenzivnější spolupráci, je široké spektrum. Zmínil bych energetiku například malé vodní elektrárny, dopravní techniku, potravinářské technologie. Další možnosti existují i v turistice, v zemědělství, perspektivní je i bytová výstavba. Naše firmy jsou v nich úspěšné a konkurenceschopné, a mají dostatek zkušeností, odbornosti a know-how,“ hovořil před zástupci byznysu obou zemí prezident Hanák.

B2B jednání firem a účast na podnikatelském fóru je naplánována i v Turkmenistánu, do kterého se přesune podnikatelská delegace dnes.

„Turkmenistán je pro Českou republiku lákavým teritoriem, zejména pokud jde o ekonomickou spolupráci v oblasti modernizace energetiky, tedy výroby přenosu a distribuce elektrické energie, účasti na projektech zvyšování kapacity a modernizace těžby zemního plynu,“ zmínil potenciál Turkmenistánu pro ČR prezident Hanák.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚOHS: „Sektoroví“ zadavatelé musí vypořádat námitky i u podlimitních sektorových veřejných zakázek

22:27 ÚOHS: „Sektoroví“ zadavatelé musí vypořádat námitky i u podlimitních sektorových veřejných zakázek

Krajský soud v Brně potvrdil rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, podle kterého je „se…