Policie ČR: Čeští policisté působí na MS v ledním hokeji v Bratislavě

18.05.2019 16:10

Čeští policisté působí ve společných hlídkách v rámci bezpečnostního opatření Mistrovství světa v ledním hokeji 2019, které se od 10. května odehrává na Slovensku v Bratislavě a Košicích.

Policie ČR: Čeští policisté působí na MS v ledním hokeji v Bratislavě
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Jelikož se zápasy české reprezentace odehrávají v Bratislavě, působí zde na základě podepsaného memoradna mezi policejními prezidenty, desetičlenná skupina policistů, skládající se převážně z členů antikonfliktního týmu policie a tzv. spotterů (specialistů na divácké násilí).

Čeští policisté se zaměřují na prevenci kriminality a předcházení konfliktů mezi zejména českými fanoušky, kteří do dějiště mistrovství přijíždí mimo jiné i pravidelnými speciálními vlaky z Prahy.

Ředitelství služby pořádkové policie Policejního prezidia České republiky, které celou akci koordinuje, vybralo na tuto akci jazykově vybavené policisty tak, aby byli platnými členy mezinárodního týmu policistů, kteří vypomáhají i fanouškům dalších států.

„Policie zde působí jako servis zejména pro české fanoušky, mnohokrát již vypomáhali českým občanům např. při ztrátě dokladů či samotných vstupenek tak, aby se po prokázání, že vstupenky skutečně koupili, dostali na zápas, na který cestovali mnohdy z velké dálky,“ potvrdil jeden z členů antikonfliktního týmu policie.

Čeští policisté působí zejména v okolí stadionu a v tzv. „fan zóně“. V případě postupu české reprezentace do čtvrtfinále a rozlosování skupiny jsou připraveni i k přesunu na zápas do Košic, dalšího dějiště světového šampionátu.

„Je to dobrý pocit, pokud dorazíte na šampionát v hokeji, ztratíte peněženku a víte, že se můžete spolehnout na českou policii, která je nám fanouškům, tady k dispozici“, sdělil jeden z českých fanoušků, který se setkal se členy antikonfliktního týmu české policie.

Policie České republiky v roce 2015 vypomáhala slovenským policistů se zřizováním antikonfliktního týmu a současné mistrovství světa v ledním hokeji je vyvrcholením jejich úspěšné spolupráce v této oblasti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Natland Real Estate: Počet zahájených bytů se mírně zvýšil, podle odborníků to ale stále nestačí

10:28 Natland Real Estate: Počet zahájených bytů se mírně zvýšil, podle odborníků to ale stále nestačí

Stavební úřady ve 2. čtvrtletí letošního roku vydaly 22 639 stavebních povolení, ve srovnání se stej…