Policie ČR: Deset policistů s technikou bude střežit albánsko – řeckou hranici

22.05.2019 17:46

Deset policistů s technikou bude střežit albánsko – řeckou hranici. Jejich působení je součástí první společné operace agentury Frontex na západním Balkáně.

Policie ČR: Deset policistů s technikou bude střežit albánsko – řeckou hranici
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

V Albánii bude podle aktuálního plánu nasazeno 50 policistů. Do prosince 2019 by se však počet policistů měl přiblížit stovce. Kromě českých policistů se zapojí například němečtí, chorvatští či nizozemští kolegové. Čeští policisté budou rotovat ve dvouměsíčních intervalech.

Slavnostního zahájení operace se v Tiraně zúčastnil ředitel agentury Frontex Fabrice Leggeri, eurokomisař pro migraci Dimitris Avramopolus, představitelé Albánie a dalších participujících států.

Policisté budou střežit hranice v operační oblasti Kakavia a Korce na jihu Albánie. Sloužit budou v uniformách a se služební zbrání ve společných hlídkách s albánským policistou. Pro patrolování budou mít k dispozici služební vozidla do těžkého terénu Land Rover Discovery, které Policie ČR zakoupila právě pro nasazování k ostraze evropských hranic mimo území České republiky. Pro efektivní ostrahu hranic budou mít policisté k dispozici také moderní termovizní vozidla.

Česká republika je od začátku migrační krize na Balkáně velmi aktivní v rámci bilaterální spolupráce i nasazování policistů pod hlavičkou agentury Frontex. Na ochranu evropských hranic je  aktuálně v regionu nasazeno více než šedesát českých policistů v Albánii, Řecku, Severní Makedonii a Srbsku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Hodnotitelé z NATO sledovali v Boleticích boj se vzdušným protivníkem

22:02 Armáda ČR: Hodnotitelé z NATO sledovali v Boleticích boj se vzdušným protivníkem

Úkolové uskupení pozemní protivzdušné obrany absolvovalo další důležitou fázi hodnocení podle metodi…