Policie ČR: EDWARD odstartoval letos v ČR

20.09.2019 21:43

European Day Without a Road Death (EDWARD) je celoevropským projektem organizace TISPOL a jeho cílem je zvyšování povědomí o bezpečnosti silničního provozu i výrazné snižování počtu úmrtí a vážných zranění při nehodách na evropských silnicích. Roadtrip propagačního vozu projektu odstartoval v pondělí v Praze a rozveze poselství napříč Evropou.

Policie ČR: EDWARD odstartoval letos v ČR
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Projekt EDWARD

Projekt EDWARD je mezinárodní preventivní akce zaměřená na snižování počtu následků zejména těch nejvážnějších dopravních nehod. Projekt vznikl v roce 2016 a termínově každoročně navazuje na Evropský týden mobility. V letošním roce připadá „evropský den bez úmrtí v silničním provozu“ na 26. září 2019. Aktivity projektu se ovšem neváží pouze k jedinému datu, jedná se o celoroční akci, která byla letos zahájena na dubnovém zasedání organizace TISPOL v Praze.

EDWARD má vlastní webové stránky projectedward.eu a k dispozici je i česká verze stránek. Zde je možné se dozvědět více informací nejen o projektu, ale i o akcích s ním spojených. Webové stránky nabízejí také možnost učinit osobní závazek vůči bezpečnosti silničního provozu a složit tzv. Slib bezpečnosti. Každý účastník silničního provozu, který slib složí, se zde elektronickou cestou zavazuje mimo jiné k ohleduplnému, soustředěnému a bezpečnému chování v provozu na pozemních komunikacích.

České aktivity v projektu EDWARD 2019

Propagační roadtrip projektu odstartoval letos poprvé v České republice. Vozidlo zahájilo jízdu dnes v poledne v Zítkových sadech a míří k německým hranicím. Cestou se zastaví u společné česko-německé silniční kontroly a bude pokračovat přes Německo do dalších evropských zemí. Cílem propagační jízdy je Brusel v Belgii.

Součástí dnešní akce v Zítkových sadech bylo také zahájení „Výstavy andělů“, která se letos koná již podruhé. Letošní téma je zaměřené na chodce zemřelé v roce 2018 na území hl. m. Prahy. Slavnostního zahájení výstavy se zúčastnil mimo jiné plk. Mgr. Bc. Jiří Zlý pověřený řízením služby dopravní policie.

Projektu vyjádřil plnou podporu také policejní prezident brig. gen. Mgr. Jan Švejdar, který nejenže udělil záštitu zmiňované „Výstavě andělů“, ale také osobně složil Slib bezpečnosti. Navíc policejní prezident vyzval policisty a čelní představitele orgánů státní správy osobním dopisem k šíření myšlenky projektu a k přijetí slibu.

Jak se připojit k projektu EDWARD?

Slib bezpečnosti může složit každý z nás na webových stránkách projectedward.eu. plk. Zlý ke slibu dodává: „Věříme, že již samotné seznámení se s obsahem slibu přiměje čtenáře k zamyšlení se nad obrovskou zodpovědností, ale i zranitelností každého účastníka silničního provozu. Přemýšlejme, co můžeme změnit. Vždyť každé úmrtí spojené s dopravní nehodou je tak zbytečné!“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy Praha: Pětice nemocných akátů ze Sokolovské zmizí, nahradí je jerlíny a dřezovec

22:02 Lesy Praha: Pětice nemocných akátů ze Sokolovské zmizí, nahradí je jerlíny a dřezovec

Ze stromořadí v Sokolovské ulici v Praze 9 koncem října odstraníme pět akátů, které jsou ve velmi šp…