Policie ČR: Experti debatovali o online aspektech boje proti terorismu

17.09.2022 14:29 | Tisková zpráva

Ve dnech 15. - 16. září se v Praze konalo expertní setkání „Online aspekty boje proti terorismu“. Akce pořádaná Policií České republiky ve spolupráci s Ministerstvem vnitra ČR byla jednou z akcí organizovaných v rámci českého předsednictví v Radě EU.

Policie ČR: Experti debatovali o online aspektech boje proti terorismu
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Dvoudenní akce přinesla plodnou diskusi k řadě témat týkajících se boje proti terorismu a násilného extremismu, od výměny praktických zkušeností přes strategickou reakci na online bezpečnostní hrozby až po diskusi o současných řešeních a nově se objevujících hrozbách. Akce se zúčastnili odborníci z bezpečnostních komunit z členských států EU, unijních i dalších institucí, třetích zemí a rovněž také zástupci neziskového a soukromého sektoru.

Předmětem prvního dne byla výměna zkušeností na poli policejní práce s online aspektem boje proti terorismu a násilnému extremismu, strategická reakce na online extremismus a terorismus, a v neposlední řadě na výstupy relevantních aktivit EU. Druhý den nabídl možnost diskuze o globálních aspektech policejní spolupráce, vybraných problémech online prostředí ve vztahu k terorismu, o nových výzvách, jako jsou například vybrané záležitosti v prostředí online gamingu, a také o obecných vyhlídkách do budoucnosti v této oblasti.

Diskuse a výměny zkušeností, které v těchto dvou dnech proběhly, přispějí k aktivitám českého předsednictví v relevantních orgánech Rady EU a také k další činnosti dotčených aktérů.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

MUDr. Martin Kuba byl položen dotaz

Je to pokrok ?

Na TV Prima jste uvedl , že se máme lépe jak v mnohých rozvojových zemích. Pěkně vám tedy děkuji , že po třiceti letech budování "nového řádu" jsme dospěli až sem.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DPP: Ražby na stavbě výtahů do metra na náměstí Jiřího z Poděbrad jdou do finále

7:34 DPP: Ražby na stavbě výtahů do metra na náměstí Jiřího z Poděbrad jdou do finále

Od poloviny ledna budou vlaky stanicí jen projíždět