Policie ČR: Nové středisko a technika pro Útvar rychlého nasazení

24.04.2017 14:56 | Zprávy

V pátek v odpoledních hodinách se uskutečnilo na výcvikové základně Útvaru rychlého nasazení slavnostní předání nového výcvikového střediska a nové techniky.

Policie ČR: Nové středisko a technika pro Útvar rychlého nasazení
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Slavnostního ceremoniálu se zúčastnil policejní prezident genmjr. Tomáš Tuhý, náměstek policejního prezidenta pro SKPV plk. Jaroslav Vild, ředitel ÚRN plk. Libor Lochman, policejní švýcarský atašé Roger Flury a vedoucí kanceláře švýcarsko-české spolupráce Sophie Delessert.

Ještě v poměrně nedávné době se teroristické hrozby České republiky přímo netýkaly. Doba se ale bohužel změnila a dnes téměř celý svět čelí rizikům spojeným s terorismem a násilným extremismem. My musíme být připraveni, abychom mohli pohotově a účinně reagovat na tyto nežádoucí jevy a právě Útvar rychlého nasazení je jedním z těch útvarů, který je určen k boji proti nim. Aby byli policisté připraveni, musejí denně podstupovat intenzivní a všestranný výcvik, a k tomu samozřejmě potřebují odpovídající zázemí. Proto bych chtěl velmi poděkovat švýcarským partnerům, kteří nám velkou měrou dnes, ale i v minulosti, pomohli zmodernizovat výcvikové středisko pro Útvar rychlého nasazení a neustále nám tak pomáhají zkvalitňovat výcvikové podmínky,“ uvedl policejní prezident.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Mgr. Jan Farský byl položen dotaz

Na jakou další válku se podle vás chystá Rusko?

Proti komu? Popisujete také, jaký prospěch má pro Trumpa Rusko, jaký prospěch má ale z toho, že je proti Evropě? Nebo myslíte, že to dělá kvůli tomu, aby si Putina víc naklonil? Horáková

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Hazard pod kontrolou celníků: 42 zásahů, 89 automatů a půl milionu korun

13:33 Celní správa: Hazard pod kontrolou celníků: 42 zásahů, 89 automatů a půl milionu korun

Za uplynulých osm měsíců letošního roku provedla celní správa na území Moravskoslezského, Zlínského …