Policie ČR: Operace MANG - obvinění osmi osob

17.10.2018 7:35 | Zprávy

Kriminalisté sekce organizovaného zločinu Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) zadrželi v úterý 18. září 2018 osm osob původem z Ruské federace a Vietnamské socialistické republiky.

Policie ČR: Operace MANG - obvinění osmi osob
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Ty jsou důvodně podezřelé z organizování trestné činnosti, která souvisí s podáváním žádostí o udělení pobytových oprávnění na území České republiky ze strany občanů Vietnamské socialistické republiky. Jejich neoprávněným jednáním mělo docházet k paralyzování některých způsobů umožňujících podávání žádostí o pobytová oprávnění z určitých destinací, čímž byla částečně narušena činnost Ministerstva zahraničních věcí České republiky.

Všech osm zadržených osob bylo ještě téhož dne obviněno z trestných činů:

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Ing. Karolína Kubisková byl položen dotaz

Nebezpečné látky

Dobrý den, nemyslíte, že by tu nebezpečné látky nevznikaly nebo aspoň nebyli tak vyhledávané, kdyby se legalizoval třeba prodej marihuany, jak navrhují Piráti? Podle mě není marihuana horší než třeba alkohol, a legalizace je cesta, jak trh pak do značné míry regulovat a hlídat.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Finanční správa i v roce 2026 vyjede do obcí pomáhat s daňovým přiznáním

22:07 Finanční správa i v roce 2026 vyjede do obcí pomáhat s daňovým přiznáním

Stejně jako v předchozích letech pomůže finanční správa občanům s vyplněním a podáním jejich daňovéh…