Policie ČR: Policejní štěňátka vyrazila do služby

21.01.2023 7:37 | Tisková zpráva

V minulém týdnu si pro své nové čtyřnohé kolegy přijeli policisté ze čtyř krajských ředitelství a Střední policejní školy Holešovice.

Policie ČR: Policejní štěňátka vyrazila do služby
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Štěňátka plemena Belgický ovčák předvedla svým pánům, jak si umí hrát, že jsou plní elánu a že jim moc chutná. Ukázala kolegům také, jak jsou zdatní při překonávání různých překážek a že jsou nebojácní. Novým štěňátkům psovodi teď budou rozvíjet jejich vlohy tak, aby je v následujícím období mohli cvičit k budoucí specializaci.

Mohou se stát služebními psy specialisty na detekci omamných a psychotropních látek, detekci výbušnin, akcelerantů, zbraní a jejich částí nebo pátracími psy provádějí všechny potřebné činnosti dle požadavků útvarů počínaje prací na místě trestného činu a v jeho okolí, přes vyžádání na zákroky při signálech k ochraně objektů a narušení veřejného pořádku až k plánovanému výkonu služby a k preventivní činnosti v místech možnosti páchání trestných činů.

Nestačí jen pejsky odchovat, ale psovodi se musí se psy připravovat k plnění důležitých úkolů. Výchova psa od štěněte je na samotném psovodovi a nápomocí jsou mu také výcviková střediska. Psovodi v jednotlivých typech kurzů absolvují výcvik v délce několika týdnů.

Štěňátka budou sloužit v Královéhradeckém, Ústeckém, Zlínském a Pardubickém kraji. Jedno štěňátko putuje na Střední policejní školu v Holešově. Přejeme všem pejskům a psovodům mnoho společných služebních let.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zprávaTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚZSVM: Zámek Zákupy získal do své sbírky řadu starožitných předmětů

22:54 ÚZSVM: Zámek Zákupy získal do své sbírky řadu starožitných předmětů

Lounské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových nabylo z odúmrtě dům včetně jeh…