Povodí Labe: Připomenutí 100. výročí protržení přehrady na Bílé Desné v Jizerských horách

18.09.2016 8:35

Dnes ve 14 hodin proběhne v obnoveném areálu přehrady vzpomínková akce ke 100. výročí protržení. Připraven je i dopolední program, nebude chybět ani možnost občerstvení.

Povodí Labe: Připomenutí 100. výročí protržení přehrady na Bílé Desné v Jizerských horách
Foto: Povodí Labe
Popisek: Povodí Labe
reklama

K areálu není přístup vlastními motorovými vozidly - návštěvníci se sem dostanou autobusem díky bezplatné kyvadlové dopravě. Na vzpomínkovou akci Vás zvou Obec Albrechtice v Jizerských horách, Město Desná, Lesy České republiky, s. p., Povodí Labe, státní podnik, ve spolupráci se Správou CHKO Jizerské hory. Více informací naleznete na webových stránkách města Desná (ZDE).

V neděli 18. září 2016 uplyne přesně 100 let od protržení přehrady na Bílé Desné, která měla být součástí soustavy vodních děl na obou tocích Desné. Jednalo se o jednu z největších tragédií na území naší republiky, která poznamenala na dlouhou dobu život v desenském údolí, a dokonce na čas pozastavila výstavbu sypaných hrází. Přehrada nebyla nikdy obnovena, od roku 1966 jsou zbytky přehrady národní kulturní památkou.

V letošním roce byla dokončena obnova areálu Protržené přehrady. Byla zde vybudována technicko - naučná stezka a na základech bývalé Krömerovy boudy byla zbudována útulna s občerstvením pro turisty. Areál byl slavnostně předán veřejnosti za účasti sdělovacích prostředků dne 28. června 2016.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Češi v Kábulu uctili památku padlých kolegů a kamarádů

22:03 Armáda ČR: Češi v Kábulu uctili památku padlých kolegů a kamarádů

Příslušníci 21. Úkolového uskupení Armády ČR v misi Resolute Support pochodem kolem základny HKIA v …