Povodí Labe: Úklid regulovaného úseku Labe

8. 11. 2018 14:15

Klesající hladina Labe v regulovaném úseku od zdymadla Střekov po státní hranici postupně odkryla spoustu předmětů, které do řeky nepatří. Mnoho nepořádku odhalili naši pracovníci při pravidelných kontrolách, na další jsme byli upozorněni místními občany, kteří své okolí detailně znají.

Povodí Labe: Úklid regulovaného úseku Labe
Foto: Povodí Labe
Popisek: Povodí Labe
reklama

Pracovníci provozního střediska v Děčíně průběžně celý rok odstraňovali a likvidovali nalezený odpad, v letních měsících využili i nízkou hladinu Labe k vyzvednutí předmětů z koryta řeky.

Poslední velká úklidová akce proběhla začátkem listopadu, můžeme tedy rekapitulovat. Celkem bylo od února do listopadu letošního roku z koryta řeky a břehových pozemků odstraněno 168 kusů pneumatik, železné konstrukce, trubky a ostatní materiál. Práce byly i s použitím mechanizace náročné, neboť některé předměty byly velmi rozměrné nebo hmotné – např. pneumatiky vyplněné betonem nebo zcela zanesené štěrkem. Mimo pneumatik byl likvidován také ostatní odpad – černé skládky, plasty, pozůstatky po rybářích a dalších uživatelích řeky i jejího okolí. Finanční náklady na uložení odpadů na řízenou skládku dosáhly jen za zmíněný úsek regulovaného Labe několika desetitisíců korun, a to bez nákladů na jejich sběr, naložení a odvoz.

Samozřejmě - úklid řeky patří k našim povinnostem. Zde se však nemůžeme zbavit intenzivního dojmu, že uklízíme po někom, kdo si ulehčil vlastní život na úkor životního prostředí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

BIS si připomíná 30 let od vzniku civilní kontrarozvědky

17:07 BIS si připomíná 30 let od vzniku civilní kontrarozvědky

Psal se rok 1990 a Československo se opět vracelo mezi demokratické státy světa. 16. února vznikla c…