Povodí Labe: Uzavření hráze přehrady Pařížov pro veřejnost

30.07.2020 16:09

Povodí Labe upozorňuje naskutečnost, že hráz přehrady Pařížovna řece Doubravě na Chrudimsku je uzavřena pro veřejnost.

Povodí Labe: Uzavření hráze přehrady Pařížov pro veřejnost
Foto: Povodí Labe
Popisek: Povodí Labe
reklama

V minulých letech byli turisté, přicházející k hrázi přehrady Pařížov, zvyklí, že jim byl umožněn vstup do jinak uzavřeného areálu. Tuto praxi jsme však byli nuceni zrušit a obsluha vodního díla již neumožňuje návštěvníkům přístup nahráz přehrady. Důvodem opatření je skutečnost, že ochranné prvky (zábradlí apod.) na více než stoleté stavbě nevyhovují současným požadavkům bezpečnosti a při pohybu návštěvníků na vodním díle vznikaly potenciálně nebezpečné situace.

Přehrada je oblíbeným turistickým cílem, proto pořádá Povodí Labe každý rok Den otevřených dveří, kdy mohou turisté přehradu navštívit, prohlídka probíhá i s odborným výkladem pana hrázného. S ohledem na situaci, která byla vyvolána nouzovým stavem v souvislosti s koronavirem, musel být Den otevřených dveří, naplánovaný na letošní jaro, zrušen. Další termín této akce zatím není stanoven. Až bude určen, zveřejníme pozvánku pro návštěvníky na internetových stránkách PovodíLabe (ZDE). V současné době nejsou až do odvolání povoleny ani hromadné odborné exkurze na vodní dílo.

Přehrada Pařížov byla postavena v letech1909 –1913 a od roku 1986 je chráněna jako kulturní památka. Jedná se o funkční vodní dílo, které plní nezastupitelnou úlohu v protipovodňové ochraně obcí, stejně jako je důležitou zásobárnou vody pro nadlepšování stavu v řece Doubravě v suchých obdobích.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Královéhradecký kraj začne s očkováním pedagogů, pomůže jim i s registrací

22:34 Královéhradecký kraj začne s očkováním pedagogů, pomůže jim i s registrací

Od soboty 27. února mají učitelé a zaměstnanci škol a školských zařízení možnost registrace v centrá…