Povodí Labe: Zahájení stavebních prací na VD Fojtka

28.04.2018 19:34

Povodí Labe zahájilo rekonstrukci přehrady Fojtka v Mníšku u Liberce. Stavební práce v letní turistické sezóně znemožní průchod přes hráz přehrady.

Povodí Labe: Zahájení stavebních prací na VD Fojtka
Foto: Povodí Labe
Popisek: Povodí Labe
reklama

Rekonstrukce vodního díla začala po několika letech přípravných prací. Jejím účelem je umožnění bezpečného převedení extrémní povodně přes korunu hráze. Samotné práce spočívají v kompletní rekonstrukci části koruny hráze (rozebrání, zřízení nových betonů, výměna izolací a poškozených žulových obkladních bloků, obnova odvodnění, rekonstrukce zábradlí atd.). Rovněž dojde ke stabilizaci paty hráze formou kaskády, která je navržena jako zasypaný betonový žlab se šikmou, hřeby kotvenou, boční stěnou ze stříkaného betonu. Dno kaskády bude tvořeno betonovými stupni. Mezi kaskádou a domky spodních výpustí bude vzdušní pata opevněna těžkým záhozem. Dále dojde ke kompletnímu odvodnění podhrází a rekonstrukci odpadního koryta včetně dna vývaru. Přehrada bude též vybavena moderními prvky měření TBD, novou elektroinstalací a osvětlením. Během závěrečných úprav bude koruna hráze napojena na stávající komunikaci formou obnovy betonové dlažby do štěrku.

Realizace stavby je spolufinancována z dotačního programu Ministerstva zemědělství 129 260 „Podpora prevence před povodněmi III“.

Z výše uvedeného popisu stavebních prací je zřejmé, že v tomto roce bude nutné počítat se značným omezením pohybu v okolí hráze VD.  V období od 1. dubna do 1. listopadu 2018 bude uzavřena hráz vč. podhrází  jak pro pěší, tak i pro cykloturisty. Žádáme všechny návštěvníky, aby respektovali omezení vyplývající ze stavebních prací.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Královéhradecký kraj začne s očkováním pedagogů, pomůže jim i s registrací

22:34 Královéhradecký kraj začne s očkováním pedagogů, pomůže jim i s registrací

Od soboty 27. února mají učitelé a zaměstnanci škol a školských zařízení možnost registrace v centrá…