Povodí Moravy: Plavební sezóna na Baťově kanále je zahájena

08.05.2015 14:55

Za účasti významných hostů byla v pátek 1. května zahájena plavební sezóna na Baťově kanále. Dějištěm oslav bylo letos město Uherský Ostroh, kde se kromě plavební sezóny slavnostně otevřela také nová prohlídková trasa zámku.

Povodí Moravy: Plavební sezóna na Baťově kanále je zahájena
Foto: Povodí Moravy
Popisek: Povodí Moravy
reklama

Desítky lidí si nenechaly ujít příležitost shlédnout letošní odemykání plavební sezóny, které se trochu netradičně odehrávalo přímo v plavební komoře. Z rukou generálního ředitele Povodí Moravy, s.p. RNDr. Jana Hodovského, starostky města Uherský Ostroh Ing. Příleské a starosty města Uherské Hradiště Ing. Blahy, byl do vody spuštěn a ponořen klíč, který tak oficiálně zahájil letošní sezónu.

Krátce poté následoval slavnostní průvod k ostrožskému zámku, kde byly průvodcům předány klíče od prohlídkových tras. Letošní novinkou je nová expozice v podzemí ostrožského zámku, která představuje unikátní interaktivní projekt.

Odemykání plavební sezóny na Baťově kanále se koná pravidelně od roku 1994 a i letos bylo provázeno velmi bohatým doprovodným programem. V rámci celodenních oslav byla k vidění šermířská klání, pořádaly se dětské soutěže a slavnostní náladu všech návštěvníků doprovázel hudební soubor Melody Gentleman Lednice. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SANEP: Volební preference do Sněmovny PČR - červen 2021

12:55 SANEP: Volební preference do Sněmovny PČR - červen 2021

Sněmovní volby by v červnu i přes výrazný pokles preferencí vyhráli Piráti/STAN, posiluje koalice SP…