Povodí Moravy: Plavební sezóna na Baťově kanále je zahájena

08.05.2015 14:55

Za účasti významných hostů byla v pátek 1. května zahájena plavební sezóna na Baťově kanále. Dějištěm oslav bylo letos město Uherský Ostroh, kde se kromě plavební sezóny slavnostně otevřela také nová prohlídková trasa zámku.

Povodí Moravy: Plavební sezóna na Baťově kanále je zahájena
Foto: Povodí Moravy
Popisek: Povodí Moravy

Desítky lidí si nenechaly ujít příležitost shlédnout letošní odemykání plavební sezóny, které se trochu netradičně odehrávalo přímo v plavební komoře. Z rukou generálního ředitele Povodí Moravy, s.p. RNDr. Jana Hodovského, starostky města Uherský Ostroh Ing. Příleské a starosty města Uherské Hradiště Ing. Blahy, byl do vody spuštěn a ponořen klíč, který tak oficiálně zahájil letošní sezónu.

Krátce poté následoval slavnostní průvod k ostrožskému zámku, kde byly průvodcům předány klíče od prohlídkových tras. Letošní novinkou je nová expozice v podzemí ostrožského zámku, která představuje unikátní interaktivní projekt.

Odemykání plavební sezóny na Baťově kanále se koná pravidelně od roku 1994 a i letos bylo provázeno velmi bohatým doprovodným programem. V rámci celodenních oslav byla k vidění šermířská klání, pořádaly se dětské soutěže a slavnostní náladu všech návštěvníků doprovázel hudební soubor Melody Gentleman Lednice. 

reklama

autor: Tisková zpráva

Radek Koten byl položen dotaz

interpelace

Když vláda nereaguje na vaše interpelace, jaké jsou vaše další možnosti získat odpovědi, pokud nějaké jsou? Myslel jsem, že odpovědět do 30 dnů vláda, respektive tázaný musí ze zákona.A druhá věc, jak víte, že čísla,co vám možná premiér někdy dodá, budou pravdivá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pedagogická komora: Na platy kuchařek a školníků stále chybí minimálně 3,8 miliard korun

10:01 Pedagogická komora: Na platy kuchařek a školníků stále chybí minimálně 3,8 miliard korun

Dovolujeme si vás upozornit na skutečnost, že z původního škrtu 6,8 mld. Kč na platy 17 000 kuchařek…