Povodí Moravy spouští provoz aeračních věží a dávkování síranu železitého

29.04.2015 13:36

Povodí Moravy, s.p. spouští od 30. dubna 2015 provoz aeračních věží a od 1. května také dávkování síranu železitého na přítoku Svratky do Brněnské údolní nádrže. Těmito opatřeními se daří udržovat vodu v nádrži po celou sezónu vhodnou ke koupání.

Povodí Moravy spouští provoz aeračních věží a dávkování síranu železitého
Foto: Povodí Moravy
Popisek: Povodí Moravy
reklama

Provzdušňovací systém v kombinaci se síranem železitým, který je pro člověka zcela neškodný, má vytvářet takové prostředí, které brání masívnímu rozvoji nepříjemných sinic. Vodohospodáři začnou síran dávkovat v rámci projektu Realizace opatření na Brněnské údolní nádrži, jehož cílem je snížení eutrofizace povrchových vod v přehradě. „Ročně přiteče do Brněnské přehrady 34 tun fosforu, z čehož více než 70 % má původ na posledních třinácti kilometrech řeky“, říká generální ředitel Povodí Moravy, s.p. RNDr. Jan Hodovský a dodává: „právě neškodný síran železitý fosfor vysráží a hlavní živina pro sinice se tak do nádrže dostane jen v minimálním množství.“

Dokončené jsou již opravy břehového opevnění na Kozí horce

Opevnění pravého břehu brněnské nádrže na Kozí horce je od minulého týdne opravené a opět přístupné veřejnosti. Práce začaly v říjnu loňského roku a stály 2,6 milionu korun.

Povodí Moravy, s.p. dokončilo práce na 600 metrů dlouhém úseku od restaurace na Kozí horce až k restauraci U Kotvy. V opravovaném úseku byly vybudovány nové betonové patky pod zatravňovacími panely, nový podsyp a uložení. Součástí stavby bylo také odstranění všech schodišť a vybudování nových z betonu. Na závěr byly provedeny okolní terénní úpravy. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VLS jsou partnerem „trosečnického“ Léta s Déčkem

9:10 VLS jsou partnerem „trosečnického“ Léta s Déčkem

Tradiční velká prázdninová hra veřejnoprávního dětského televizního kanálu bude probíhat také na inf…