Pozemkový úřad podává žalobu na rozhodnutí o vydání majetku Československé provincii Milosrdných sester Panny Marie Jeruzalémské

22.02.2016 22:15

Dne 19. 2. 2016 byla ze strany České republiky – Státního pozemkového úřadu podána žaloba, kterou se SPÚ jako organizační složka státu domáhá rozhodnutí o nevydání zemědělských nemovitostí Československé provincii Milosrdných sester Panny Marie Jeruzalémské soudem a nahrazení rozhodnutí krajského pozemkového úřadu o vydání.

Pozemkový úřad podává žalobu na rozhodnutí o vydání majetku Československé provincii Milosrdných sester Panny Marie Jeruzalémské
Foto: SPÚ
Popisek: Státní pozemkový úřad.

Žalobou bylo napadeno rozhodnutí Krajského pozemkového úřadu pro Moravskoslezský kraj, které bylo vydáno 21. prosince 2015. Rozhodnutím byly Československé provincii Milosrdných sester Panny Marie Jeruzalémské (tj. ženské větvi Řádu německých rytířů) vydány tři pozemky, které se nacházejí v okrese Bruntál, obci Milotice nad Opavou, katastrálním území Jelení u Bruntálu. Konkrétně se jednalo o pozemky p. č. 1344, 1330/1 a 1888/1, vše v úhrnné výměře 0,36 ha.

„Žalobu proti rozhodnutí Krajského pozemkového úřadu pro Moravskoslezský kraj podáváme z důvodu zaručení naprosté jistoty, že jsme v maximálně možné míře ochránili majetkové zájmy státu. Nezávislý soud posoudí, zda argumenty pro vydání majetku byly dostatečně silné zejména v otázce nástupnictví řádu a posouzení vzniku majetkové křivdy vzhledem k rozhodnému období stanovenému v zákoně,“ vysvětluje ústřední ředitelka SPÚ Svatava Maradová.

Podáním žaloby bylo zahájeno řízení dle části páté Občanského soudního řádu. Po dobu trvání soudního řízení není Státní pozemkový úřad do pravomocného rozhodnutí soudu oprávněn v této věci poskytovat žádné bližší informace.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Turistický spolek Lipenska: Adrenalinem prosycený víkend v Černé v Pošumaví

13:09 Turistický spolek Lipenska: Adrenalinem prosycený víkend v Černé v Pošumaví

O víkendu 24. 2. - 25. 2. se v Kempu Jestřábí (Černá v Pošumaví) uskuteční hned dva vrcholné závody …