Pracovní skupina pro menšinové vysílání řešila změny ve vysílání v Českém rozhlase

03.06.2015 10:44

V úterý 2. června se v budově Úřadu vlády ve Vladislavově ulici letos už popáté sešla Pracovní skupina pro menšinové vysílání. Jde o poradní gréminum Rady vlády pro národnostní menšiny.

Pracovní skupina pro menšinové vysílání řešila změny ve vysílání v Českém rozhlase
Foto: Daniela Černá
Popisek: Romské protesty v Ostravě

Skupina formulovala své představy pro zlepšení národnostně menšinového vysílání ve veřejnoprávním Českém rozhlase, kde v současnosti fungují čtyři národnostně menšinové redakce, a to německá, polská, romská a slovenská. Vedení Českého rozhlasu má v úmyslu učinit na podzim tohoto roku změny ve vysílání, Pracovní skupina se snaží tyto úmysly skloubit s představami národnostních menšin.


Rada vlády pro národnostní menšiny

Rada pro národnosti vlády ČR byla původně formálně zřízena v souvislosti s přijetím ústavního zákona č. 144/1968 Sb., o postavení národností v Československé socialistické republice. Ten v čl. 5 stanovil, že zákony národních rad též stanoví, při kterých zastupitelských sborech a výkonných orgánech se zřizují orgány, které budou zabezpečovat uskutečňování práv národností (účinnost této zákonné normy zrušil ústavní zákon č. 23/1991 Sb., kterým se uvádí Listina základních práv a svobod jako ústavní zákon Federálního shromáždění České a Slovenské Federativní Republiky).

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AOPK ČR: Pro sídlo správy chráněné krajinné oblasti Soutok zvítězila nabídka města Lanžhot

16:46 AOPK ČR: Pro sídlo správy chráněné krajinné oblasti Soutok zvítězila nabídka města Lanžhot

Zároveň byly shromážděny nabídky vhodných míst a objektů pro umístění Domu přírody Soutoku.