Pražská společnost S.O.S. – Dekorace zvítězila v mezinárodních anketách o nejlepší výzdobu vánočních trhů

08.01.2018 15:31

Výzdoba vánočních trhů na Staroměstském náměstí v Praze od společnosti S.O.S. – Dekorace získala první místo v anketě amerického časopisu Travel U.S. News & World Report v kategorii Nejlepší destinace pro vánoční dovolenou, která byla vyhlášena za rok 2017. Dalším významným oceněním bylo vítězství v anketě TOP 15 nejlepších vánočních trhů, kterou uspořádal prestižní deník The Telegraph.

Pražská společnost S.O.S. – Dekorace zvítězila v mezinárodních anketách o nejlepší výzdobu vánočních trhů
Foto: S.O.S.-Dekorace
Popisek: Výzdoba vánočních trhů na Staroměstském náměstí v Praze

Společnost S.O.S. – Dekorace v loňském roce poprvé vyzkoušela nový koncept vánočních trhů. Ve výzdobě trhů na pražském Staroměstském náměstí se prolínají prvky z dob panovníků Karla IV. a Rudolfa II., ale také z díla rabiho Löwa a spisovatele Franze Kafky. Vánoční trhy se tak stávají nejen krásnou ozdobou Prahy, ale zároveň představí jejím návštěvníkům i část historie tohoto města.

Cílem společnosti S.O.S. – Dekorace pro rok 2018 je vizuálně propojit výzdobu hlavních náměstí v centru Prahy. „Každý rok navštěvujeme evropské metropole, abychom porovnali naši práci s konkurencí. A musíme přiznat, že s objemem výzdoby jsme opravdu pozadu. Proto se už několik let snažíme zažehnout projekt Vánoční Prahy, který by si naše krásná metropole zasloužila. Jedná se o propojení významných míst v centru města.

Pro rok 2018 jsme jako nosný prvek vybrali obří kouli. Tento tradiční symbol jsme proměnili v malířské plátno, které ponese příběhy naší bohaté historie. Během procházky Prahou se tak můžete setkat s Karlem IV, Janem Husem, ale také Janem Werichem nebo Jaroslavem Seifertem,“ říká Jakub Olbert, majitel společnosti S.O.S. – Dekorace.

O výzdobu trhů na Staroměstském náměstí se společnost S.O.S. – Dekorace stará od roku 2006, kdy přišla s nápadem, že se bude vánoční strom rozsvěcet na etapy za zvuku hudby. V dalším roce byly vánoční trhy v centru Prahy vyhlášeny za čtvrté nejkrásnější v Evropě. Za nejkrásnější vánoční destinaci na světě byla Praha vyhlášena v roce 2016 americkým deníkem USA Today a několika prestižními britskými deníky.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo zdravotnictví: Odvolání ředitele FN Královské Vinohrady Petra Arenbergera

22:30 Ministerstvo zdravotnictví: Odvolání ředitele FN Královské Vinohrady Petra Arenbergera

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek v pátek odvolal z funkce ředitele Fakultní nemocnice Královské…