Pražská strojírna: Osmnáctisrdcovkové křížení pro Strossmayerovo náměstí nahradí přes dvacet let starou konstrukci

22.06.2024 22:08 | Tisková zpráva

Společnost Pražská strojírna a.s. vyrábí rozsáhlé osmnáctisrdcovkové křížení pro centrální křižovatku na Strossmayerově náměstí. Výměna této části křižovatky směrem k Výstavišti je naplánována na období prázdnin.

Pražská strojírna: Osmnáctisrdcovkové křížení pro Strossmayerovo náměstí nahradí přes dvacet let starou konstrukci
Foto: pstroj.cz
Popisek: Pražská strojírna - logo

Společně s tímto projektem proběhne i kompletní rekonstrukce tramvajové trati v ulici Dukelských hrdinů (část k Výstavišti) a v ulici U Výstaviště. V září a říjnu Dopravní podnik hl. m. Prahy zrekonstruuje i kompletní kolejový trojúhelník u Výstaviště včetně vjezdu a výjezdu z obratiště Výstaviště.

Pražská strojírna a.s. je dodavatelem všech výhybek, kolejových křižovatek a ohnutých kolejnic kolejových oblouků pro tuto rozsáhlou obnovu kolejového svršku v pražských Holešovicích. V současnosti Pražská strojírna a.s. dokončuje ve svém areálu ve Vinoři výrobu 18srdcovkového křížení pro křižovatku na Strossmayerově náměstí směrem od Výstaviště.

Plánovaná výměna této části křižovatky navazuje na opravu provedenou v roce 2019, při které byla však s ohledem na blížící se rekonstrukci však vynechána část směrem k Výstavišti. Po dvaceti třech letech provozu se tak dočká tato kolejová konstrukce výměny.

„Dnešní technologie jsou oproti těm používaným před dvaceti lety mnohem pokročilejší, proto i nové křížení bude vynikat delší životností, snazší údržbou i nižší hlučností. Stejně jako většina ostatních oborů i ten náš se neustále vyvíjí a v Pražské strojírně se neustálými inovacemi snažíme dosáhnout té nejvyšší možné kvality našich výrobků,“ říká Robert Masarovič, předseda představenstva a generální ředitel Pražské strojírny a. s.

V návaznosti na výměnu části křižovatky na Strossmayerově náměstí proběhne kompletní rekonstrukce kolejového trojúhelníku na Výstavišti a oblouků v ulici Dukelských hrdinů směrem ke Strossmayerově náměstí. V září Pražská strojírna vyrobí tři výhybky pro vjezd a výjezd ze smyčky Výstaviště.

Znovuzprovoznění trati v ul. Dukelských hrdinů je naplánováno na konec října letošního roku, a poté ještě bude probíhat částečná rekonstrukce tramvajové trati ve vlastní smyčce Stromovka.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

To je ta vaše podpora firmám?

Vybírat od nich za poplatky pro veřejnoprávní média? Myslíte, že lidé chodí do práce poslouchat rádio nebo se dívat na tv?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Motoristé sobě zakládají mládežnickou organizaci Generace MOTOR. Povede ji bývalý lídr Svobodných Matěj Gregor

10:00 Motoristé sobě zakládají mládežnickou organizaci Generace MOTOR. Povede ji bývalý lídr Svobodných Matěj Gregor

Předsednictvo politické strany Motoristé sobě na svém prvním červencovém zasedání rozhodlo o vzniku …