Pražský dopravní podnik chystá dvě výluky na lince metra C kvůli opravě trati

19.10.2016 14:39

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) přeruší z důvodu opravy trati v posledních dvou říjnových víkendech obousměrně provoz metra na lince C v úseku Muzeum – Kačerov. První výluka proběhne od zahájení provozu v sobotu 22. 10. do ukončení provozu v neděli 23. 10. 2016 a druhá od zahájení provozu v pátek 28. 10. do ukončení provozu v neděli 30. 10. 2016. Ve vyloučeném úseku bude zavedena náhradní autobusová doprava a cestujícím budou v průběhu obou výluk k dispozici informátoři DPP.

Pražský dopravní podnik chystá dvě výluky na lince metra C kvůli opravě trati
Foto: Hans Štembera
Popisek: Centrální dispečink městské dopravy
reklama

Důvodem výluky metra v úseku Muzeum – Kačerov bude během obou víkendů náhrada stávajících dřevěných pražců betonovými, a to mezi stanicemi Pražského povstání a Vyšehrad.  Při druhé výluce proběhne pak souvislá výměna kolejnic v úseku Budějovická – Pražského povstání. Plán prací předpokládá co nejkratší omezení běžného provozu metra na trase C,“ uvedl Ladislav Urbánek, dopravní ředitel DPP.

Po dobu trvání obou výluk bude zavedena náhradní autobusová doprava. V denním provozu bude linka XC jezdit v trase Hlavní nádraží – Muzeum – I. P. Pavlova – Vyšehrad – Pražského povstání – Pankrác – Budějovická – Kačerova (bude stavět u všech stanic metra).

Po dobu výluk (od cca 8.00 do 22.00 hodin) bude u uzavřených stanic metra a u přestupů na náhradní autobusovou dopravu nasazen dostatečný počet informátorů v reflexních vestách, kteří budou na místě připraveni poradit cestujícím (v češtině i v angličtině)   aktuální dopravní spojení. Informátoři budou vybaveni informačními letáky v několika typech, jež budou zároveň k dispozici v informačních vitrínách ve stanicích metra.

Pro informace týkající se vždy konkrétního místa určení bude připraveno cca 65 informačních tabulí se schematickým nákresem a základními textovými informacemi v obou uvedených jazycích. Od středy 19. 10., respektive středy 26. 10. 2016, bude na připravovanou výluku upozorňovat také hlášení ve stanicích metra, jež bude probíhat i během obou výluk.

Bezbariérové cestování:

Z důvodu chybějícího bezbariérového výstupu ze stanice Kačerov DPP doporučuje využít následující autobusová spojení:

  • č. 135, 136, 170, 213 – z oblasti Jižního Města

  • č. 118, 170 – z oblasti Spořilova

  • č. 193 – od Nemocnice Krč

V zastávce Hlavní nádraží bude pro osoby se sníženou schopností pohybu (po předchozí domluvě s řidičem) umožněn výstup z autobusů XC až v nástupní zastávce u výtahů do haly vlakového nádraží. Pro další cestu směrem ke konečné stanici Letňany pak už lze využít linku C metra.

Změny v autobusových zastávkách:

Pro linky č. 189 a 215 bude zastávka Kačerov (pro směr Nemocnice Krč) přemístěna vpřed do zastávky linky č. 106.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo dopravy: Stanice Šakvice bude mít nové nástupiště a podchod

18:14 Ministerstvo dopravy: Stanice Šakvice bude mít nové nástupiště a podchod

Po zimní přestávce pokračují práce na modernizaci a elektrizaci železniční tratě Šakvice – Hustopeče…