Pražský hrad: Brány Jeleního příkopu se opět otevírají

15.11.2019 13:18

Pražský hrad při příležitosti státního svátku znovu zpřístupní Jelení příkop, a to v sobotu a v neděli 16. a 17. listopadu 2019 vždy od 10:00 do 15:00 hodin. Kancelář prezidenta republiky otevře opět obě části Jeleního příkopu, které jsou v průběhu roku nepřístupné z důvodu rekonstrukcí.

Pražský hrad: Brány Jeleního příkopu se opět otevírají
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezidentská standarta na Pražském hradě

“Říjnové otevření Jeleního příkopu si nenechalo ujít přibližně 3 tisíce návštěvníků. Nyní podle plánu v prohlídkách pokračujeme,” vysvětluje vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář. “Budeme se na vás opět moc těšit,” vzkazuje zájemcům o mimořádnou možnost návštěvy unikátních míst dcera prezidenta republiky Kateřina Zemanová.

Vstup bude brankou od Klárova ve spodní části Chotkovy ulice. Po cestě jsou rozmístěny informační panely s historickými fotografiemi i údaji o probíhajících rekonstrukcích. Doporučena je pevná obuv. Vzhledem k náročnosti přechodu lávek ve spodní části Jeleního příkopu není prohlídka vhodná pro kočárky či invalidní vozíky. Výstup návštěvníků je plánován do ulice U Brusnice.

Jelení příkop je přírodní rokle, kterou teče potok Brusnice. Jméno "jelení" má příkop proto, že zde byla i v době vlády Rudolfa II. chována lovná zvěř. S lovnou zvěří bylo možné se v příkopu setkat až do 18. století. Na tuto tradici symbolicky navázala doba 1. republiky, kdy byl v horní části příkopu zbudován medvědinec. Jelení příkop v současné době prochází celkovou revitalizací. Práce budou po dobu mimořádného otevření dočasně přerušeny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

NP České Švýcarsko má dva nové druhy netopýrů

11:45 NP České Švýcarsko má dva nové druhy netopýrů

Fauna Českého Švýcarska se v letošním roce rozrostla o dva nové druhy netopýrů. Jsou jimi netopýr ob…