Předsedkyně ERÚ je čerstvou nositelkou řádu Elišky Přemyslovny

23.09.2016 13:37

Nadační fond Elišky Přemyslovny dnes ve Státních aktech Poslanecké sněmovny udílel ocenění ženám, které významně a pozitivně promlouvají do veřejného života v České republice. Za svou práci na Energetickém regulačním úřadě (ERÚ) i v občanském životě se stala laureátkou řádu Elišky Přemyslovny předsedkyně úřadu Alena Vitásková.

Předsedkyně ERÚ je čerstvou nositelkou řádu Elišky Přemyslovny
Foto: ERÚ
Popisek: ERÚ

„Jak velké cti se mi dostalo, jsem si uvědomila ve chvíli, kdy jsem stanula po boku dalších vyznamenaných žen. Jsou to lidé, kteří se nebojí říct vlastní názor a zastávají se slabších proti těm, kteří svou sílu často získali jenom z pozice moci a majetku. Já svou energii čerpám naopak z toho, když vyhrává spravedlnost. Když mi pak někdo takto významně a veřejně poděkuje, dokazuje to, že vedu smysluplný boj,“ říká Alena Vitásková, předsedkyně ERÚ.

Nositelky vyznamenání zastávají nejrůznější funkce a profese, jedno však mají společné. Víc než na sebe myslí na druhé a s odvahou sobě vlastní jdou proti proudu, před kterým ostatní uhýbají.

Alena Vitásková se zastává občanů České republiky od svého nástupu do úřadu v roce 2011. Domácnosti i firmy díky ní ušetřily miliardy, které by jinak přeplácely na energiích. Svůj rovný a demokratický přístup demonstrovala i v první polovině letošního roku, když se o zásadních změnách v tarifní struktuře otevřeně bavila s občany a uspořádala největší veřejný konzultační proces, který v tuzemské státní správě nemá obdoby.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

dTest: V čem chybují obchodníci při vyřizování reklamací

7:34 dTest: V čem chybují obchodníci při vyřizování reklamací

Obchodníci se při přijímání a vyřizování reklamací dopouštějí mnohých nešvarů, které však běžný spot…