Předsednictvo Bezpečnostní rady státu: České republice aktuálně nehrozí nebezpečí

14.11.2015 19:47

Předsednictvo Bezpečnostní rady státu dnes na Úřadě vlády projednalo aktuální bezpečnostní situaci v České republice. Jednání svolal na dnešní odpoledne premiér Bohuslav Sobotka v reakci na mimořádnou situaci, vyvolanou teroristickými útoky ve Francii. Dnešního jednání se účastnil rovněž prezident republiky Miloš Zeman.

Předsednictvo Bezpečnostní rady státu: České republice aktuálně nehrozí nebezpečí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Před Úřadem vlády

„Na jednání předsednictva Bezpečnostní rady státu jsme vyhodnotili všechna opatření, která byla přijata dnes v noci. Ministr vnitra i policejní prezident nás informovali o krocích, které podnikla Policie ČR. Byla posílena ostraha řady objektů, pokračuje režim zesílené kontroly na šestnácti hraničních přechodech, spolupracujeme s bezpečnostními službami v zemích EU.

V tuto chvíli nemáme žádné informace o tom, že by České republice hrozilo nějaké konkrétní nebezpečí v souvislosti s teroristickými útoky v Paříži. Vláda je připravena okamžitě jednat v zájmu zajištění maximální bezpečnosti občanů a reagovat na podněty, které by jakkoli změnily aktuální bezpečnostní situaci.

Jsem přesvědčen, že musíme společně s lídry EU zesílit tlak na ochranu vnější hranice Evropské unie. Pro udržení bezpečnosti v Evropě je nutné dostat migrační toky pod kontrolu, aby bylo jasné, kdo, odkud a za jakým účelem do Evropy přichází. ČR bude i nadále aktivním členem koalice, která bojuje proti terorismu a tzv. Islámskému státu,“ uvedl po jednání předseda vlády Bohuslav Sobotka.

Předsednictvo Bezpečnostní rady státu

Předsednictvo Bezpečnostní rady státu tvoří předseda BRS (předseda vlády), místopředseda BRS (1. místopředseda vlády pro ekonomiku a ministr financí), ministr vnitra, ministr zahraničních věcí a ministr obrany a zástupci zpravodajských služeb. 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

20:48 SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

Ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv se 1. května 2024 stal MUDr. Tomáš Boráň. Na základě vý…