Představitelé Povodí Moravy se setkali se zástupci obcí i Zlínského kraje

21.10.2015 8:40

Setkání představitelů státního podniku Povodí Moravy se zástupci obcí se uskutečnilo ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Za Povodí Moravy byli konkrétně přítomni Antonín Tůma z generálního ředitelství a dále vedoucí pracovníci závodu Střední Morava, který je jedním ze tří závodů podniku. Na setkání zavítal také náměstek hejtmana Zlínského kraje Ivan Mařák, zodpovědný za životní prostředí, uzemní plánování a rozvoj venkova.

Představitelé Povodí Moravy se setkali se zástupci obcí i Zlínského kraje
Foto: Povodí Moravy
Popisek: Povodí Moravy

„Stejně jako starostové i já jsem velmi uvítal, že Povodí Moravy před časem navázalo aktivní kontakt se zástupci místních i krajských samospráv. Dnešní setkání bylo přínosné v tom, že si zde obě strany mohly vyměnit řadu nových informací a kromě toho probrat také některé problémy, které je trápí, a společně hledat cesty k jejich řešení,“ uvedl Ivan Mařák.

V úvodu pracovníci Povodí Moravy přítomné seznámili s realizovanými i plánovanými investičními akcemi na vodních tocích a dílech, stejně jako s plánem jejich údržby. Poté byla řeč například o problematice půdní eroze, úpravě vodních koryt nebo budování cyklostezek podél vodních toků. Druhá část patřila dotazům, postřehům a připomínkám zástupcům obcím a kraje. Ty se týkaly hlavně praktických otázek souvisejících s údržbou vodních toků na území obcí včetně realizace nejrůznějších opatření na těchto tocích.

Povodí Moravy, závod Střední Morava, spravuje povodí o rozloze 6 082 km2 a jeho povinností je udržovat přes 3 808 km vodních toků. Stará se o toky nacházející se v povodí řeky Moravy od mostu Bezměrov na Kroměřížsku až po soutok s Dyjí. Do jeho kompetence dále spadá 10 významných vodních děl a 42 malých vodních nádrží.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČVUT: Rektor Petráček diskutoval se saským ministrem o spolupráci ve výzkumu

13:20 ČVUT: Rektor Petráček diskutoval se saským ministrem o spolupráci ve výzkumu

Rektor ČVUT v Praze doc. Vojtěch Petráček se dnes setkal se Sebastianem Gemkowem, který zastává v sa…