Vše by mělo vyvrcholit podpisem smlouvy s pekingskou Severočínskou technickou univerzitou (North China University of Technology) a šanghajskou Univerzitou mezinárodního obchodu a ekonomiky (Shangai University of International Business and Economics).
„Vedle výměny studentů a akademických pracovníků jsme připravovali i společnou odbornou ekonomickou konferenci, která by se v roce 2015 uskutečnila v Českých Budějovicích. Výrazně pokročila i příprava na otevření nové specializace čínské trhy na naší škole,“ upřesňuje Marek Vochozka, rektor VŠTE. Zvažuje se také založení Ústavu čínských studií na VŠTE, v němž by byl prostor i pro veřejnost při kurzech čínštiny, etiky nebo obchodu.
„Hovořilo se také o konkrétních projektech, vhodných pro vzájemnou vědeckou a výzkumnou činnost a o čínských projektech, které by prostřednictvím naší školy mohly zamířit do českých firem a institucí. Předložili jsme i nabídku na jmenování čínského profesora do redakční rady časopisu Littera skripta,“ doplňuje Ludmila Opekarová, prorektorka pro praxe a vnější vztahy.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva