Hlavním tématem debaty byly proměny průmyslové výroby, které přináší čtvrtá průmyslová revoluce a narůstající uplatnění digitálních technologií, a příležitosti pro společné projekty v oblasti aplikovaného výzkumu, které v této souvislosti vznikají pro české a německé firmy, vysoké školy a výzkumná pracoviště.
„Spolupráce s Německem ve vědeckovýzkumné oblasti je pro nás naprosto klíčová a my na jejím dalším rozvoji velmi intenzivně pracujeme. Navázali jsme například užší spolupráci s Fraunhoferovou společností, která je světovou extratřídou v inovacích a aplikovaném výzkumu a v rámci Česko-německého strategického dialogu domlouváme její kooperaci s českými vysokými školami a univerzitami, aby se Česká republika mohla posunout mezi světové inovační lídry,“ uvedl k probíhající návštěvě německé kancléřky místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek.
Po diskusi byla za přítomnosti předsedy vlády Bohuslava Sobotky a spolkové kancléřky SRN Angely Merkelové podepsána Dohoda mezi ČVUT a Německým výzkumným centrem pro umělou inteligenci o spolupráci v oblasti průmyslu 4.0. Dohoda stanoví oblasti, ve kterých budou obě strany rozvíjet společný výzkum a vývoj, obsahuje závazek ke sdílení informací a cíl organizovat společné iniciativy na transfer technologií směrem k malým a středním podnikům.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva