Premiér Sobotka bude s předsedou Evropské komise hostit Pražskou konferenci o obraně a bezpečnosti

09.06.2017 7:32

V pátek 9. června se na pražském Žofíně uskuteční Pražská konference o obraně a bezpečnosti DESCOP pod záštitou předsedy vlády Bohuslava Sobotky a předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera. Mezi hlavními řečníky dále vystoupí náměstkyně generálního tajemníka NATO Rose Gottemoellerová a vysoká představitelka Unie pro zahraniční věci Federica Mogheriniová.

Premiér Sobotka bude s předsedou Evropské komise hostit Pražskou konferenci o obraně a bezpečnosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka
reklama

Cílem Pražské konference o obraně a bezpečnosti, které se dále zúčastní ministři zahraničí a obrany z členských států EU a zástupci zbrojního průmyslu, je zintenzivnit debatu o posilování obrany a bezpečnosti EU na základě dohody lídrů EU z Bratislavy a Říma. Praha se tak v pátek stane dalším důležitým místem, na kterém se bude řešit budoucnost EU. Pražská konference bude zároveň první příležitostí pro členské státy k výměně názorů s Evropskou komisí ohledně zveřejněných návrhů pro další vývoj Společné bezpečnostní a obranné politiky.

Hlavními tématy konference budou posilování bezpečnostní a obranné spolupráce, partnerství a vzájemně se doplňující spolupráce EU s NATO a obranný výzkum a vývoj vojenských schopností včetně Akčního plánu pro evropskou obranu.

Na Pražské konferenci o obraně a bezpečnosti vystoupí také ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek, ministr obrany Martin Stropnický, ministr zahraničních věcí Slovenské republiky Miroslav Lajčák a ministři nové francouzské vlády, ministryně ozbrojených sil Sylvie Goulard a ministr Evropy a zahraničních věci Jean-Yves Le Drian a další.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Správa železnic: V Mladé Boleslavi vyroste nová výpravní budova

19:27 Správa železnic: V Mladé Boleslavi vyroste nová výpravní budova

Správa železnic připravuje novostavbu výpravní budovy v Mladé Boleslavi. V této souvislosti aktuálně…