Premiér Sobotka navštíví jadernou elektrárnu Dukovany

20.05.2015 16:32

Předseda vlády Bohuslav Sobotka navštíví do konce května 2015 obě jaderné elektrárny v České republice. V sobotu 23. května 2015 si prohlédne jadernou elektrárnu Dukovany, o týden později, 30. května 2015 pak navštíví jadernou elektrárnu Temelín.

Premiér Sobotka navštíví jadernou elektrárnu Dukovany
Foto: atominfo.cz
Popisek: Temelín

Návštěvy elektráren souvisí s rozhodnutím vlády, která na svém jednání v pondělí 18. května 2015 schválila Aktualizaci státní energetické koncepce, tedy dokument, který udává dlouhodobé směřování energetiky v podobě strategických cílů a cílového energetického mixu, které budou následně promítnuty do konkrétních akčních plánů. „ASEK“ nadále počítá s výrazným využitím energie z jádra i obnovitelných zdrojů. Kabinet premiéra Sobotky má v plánu dále projednat také Akční plán rozvoje jaderné energetiky v ČR.

Předseda vlády se chce v obou elektrárnách seznámit s aktuálním stavem a připraveností na jejich další rozvoj. 

reklama

autor: Tisková zpráva

nová totalita

Četl jsem zde váš článek i článek o tom, co Strach říkal a je to svatá pravda. Tato vláda se opravdu snaží umlčet a potlačit jakékoliv jiné názory, lidi, kteří je mají často dost nevybíravě nálepkuje. Kam myslíte, že to povede dál? Nastane nová totalita jak tvrdí Babiš? Myslíte, že tento rozjetý vla...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Během Dne za obnovu lesa lidé vysadili 29 tisíc stromků

19:15 Lesy ČR: Během Dne za obnovu lesa lidé vysadili 29 tisíc stromků

Rodinný, přátelský, pracovní a příjemně podzimní byl čtvrtý ročník Dne za obnovu lesa, který se v so…