Premiér Sobotka zahajuje bilanční schůzky se členy vlády, zítra se setká s ministrem zemědělství Jurečkou

17.07.2017 17:10

Předseda vlády Bohuslav Sobotka zahájí v úterý 18. července 2017 sérii bilančních schůzek se členy vlády. Jako první bude hodnotit plnění vládních závazků v rámci resortu Ministerstva zemědělství. S ministrem Marianem Jurečkou se zítra setká v Národním zemědělském muzeu v Praze.

Premiér Sobotka zahajuje bilanční schůzky se členy vlády, zítra se setká s ministrem zemědělství Jurečkou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Hlavními tématy první bilanční schůzky budou splněné priority, přijaté zákony i rozpracované úkoly vlády v oblasti zemědělství. Premiér bude ale s ministrem zemědělství jednat také o aktuálních tématech, tedy například o aktuální situaci v potírání afrického moru prasat, který se objevil v ČR či dvojí kvalitě potravin, a o možnostech řešení tohoto problému.

Během léta se chce premiér Sobotka setkat se všemi členy vlády a vyhodnotit s nimi plnění programového prohlášení a splněné závazky, které vláda v jednotlivých oblastech před čtyřmi lety občanům dala. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: Porotu zaujal inovativní léčebný pavilon pro děti u Macochy

11:19 ČEZ: Porotu zaujal inovativní léčebný pavilon pro děti u Macochy

Výstavba nového pavilonu Dětské léčebny se speleoterapií v Ostrově u Macochy byla vybrána hodnotitel…