Premiér Sobotka zítra navštíví Rakouskou republiku

23. 6. 2016 21:10

Předseda vlády Bohuslav Sobotka dnes v podvečer odlétá na pozvání rakouského kancléře do Vídně na oficiální návštěvu Rakouské republiky. V rámci celodenního pátečního programu se setká s prezidentem Rakouské republiky Heinzem Fischerem, se spolkovým kancléřem Rakouské republiky Christianem Kernem a s vídeňským starostou a hejtmanem spolkové země Vídeň Michaelem Häuplem.

Premiér Sobotka zítra navštíví Rakouskou republiku
Foto: Partie FTV PRIMA
Popisek: Bohuslav Sobotka na Primě

S Kernem se Sobotka setká poprvé od Kernova jmenování do funkce kancléře. Hlavními tématy jednání s prezidentem a spolkovým kancléřem Rakouské republiky bude reakce na výsledky britského referenda, regionální spolupráce ve střední Evropě, vztahy V4 a Rakouska, rozvoj dopravní infrastruktury a agenda Evropské rady.

Premiér Bohuslav Sobotka bude s vrcholovými zástupci Rakouska jednat také o posilování hospodářských kontaktů mezi oběma zeměmi, energetické bezpečnosti a o spolupráci ve vědě, výzkumu a vzdělávání.

Předseda vlády během pátečního programu dále zahájí česko-rakouské podnikatelské fórum a odhalí dílo českého umělce Ivana Exnera, které bude umístěno na budově Wiener Ringturm. Následně si prohlédne architektonickou výstavu s názvem Pražský hrad, navštíví Komenského školu ve Vídni a na závěr programu zahájí spolu se starostou Vídně festival Donauinselfest 2016.

Součástí delegace předsedy vlády budou rovněž zástupci českého podnikatelského sektoru pod vedením Svazu průmyslu a dopravy ČR, kteří reprezentují průmysl s vysokým inovačním potenciálem. Poslední návštěva předsedy vlády ČR v Rakousku se uskutečnila v červnu 2014 a poslední bilaterální návštěva rakouského spolkového kancléře v ČR byla v červenci 2014.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravskoslezský kraj: Zaměstnanci úřadu sbírají potraviny pro chudé a hladovějící

17:13 Moravskoslezský kraj: Zaměstnanci úřadu sbírají potraviny pro chudé a hladovějící

Celosvětově končí v koši až třetina potravin, v Česku je to až 800 tisíc tun jídla ročně. Přitom by …