Premiér ocenil v Mnichově paní Olgu Sippl za její celoživotní nasazení pro demokratické hodnoty

11. 3. 2016 13:49

Během návštěvy bavorského zemského sněmu udělil premiér Bohuslav Sobotka medaili Karla Kramáře paní Olze Sippl. Ocenil ji za její celoživotní nasazení pro demokratické hodnoty, zásluhy o rozvoj česko-německých vztahů a za její úsilí o sblizování vztahů mezi Čechy a Němci.

Premiér ocenil v Mnichově paní Olgu Sippl za její celoživotní nasazení pro demokratické hodnoty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér České republiky Bohuslav Sobotka

Premiér Sobotka v rámci pracovní návštěvy Bavorska navštívil také bavorský zemský sněm, kde jednal s předsedkyní zemského sněmu Barbarou Stamm a setkal se také s představiteli poslaneckého klubu Sociálnědemokratické strany Německa (SPD). Při této příležitosti udělil premiér Sobotka medaili Karla Kramáře čestné předsedkyni Seeligerova sdružení paní Olze Sippl.

Olga Sippl

Olga Sippl je čestnou předsedkyní a jednou ze zakládajících členek Seligerova sdružení. Toto sdružení sudetoněmeckých sociálních demokratů bylo založeno v roce 1951 v Mnichově a hlásí se k odkazu Německé sociálnědemokratické dělnické strany v Československé republice.

Paní Sippl se narodila v roce 1920 ve Staré Roli na Karlovarsku. Již v mládí se paní Olga Sippl zapojila do německého sociálnědemokratického hnutí v Československu, během okupace čelila perzekuci ze strany nacistického režimu a dodnes se angažuje pro zachování odkazu Německé sociálně demokratické strany dělnické, která se aktivně podílela na demokratickém politickém životě v Československé republice. Paní Olga Sippl je stále politicky aktivní a jako čestná předsedkyně Seligerovy obce svou neúnavnou prací přispívá k rozvoji česko-německých vztahů.

V roce 2002 byla Olga Sippl vyznamenána Řádem za zásluhy Spolkové republiky Německo a v roce 2010 stříbrnou Ústavní medailí Svobodného státu Bavorsko.

Medaile Karla Kramáře

Medaile Karla Kramáře je pamětní medailí udělovanou předsedou vlády jako poděkování za prokazatelné zásluhy o obnovu demokracie, práv a svobod člověka. Medaile byla vytvořena u příležitosti 90. výročí vzniku první československé vlády a pojmenována po prvním československém předsedovi vlády Karlu Kramářovi. Návrh medaile připravili Jiří Fidler a Jan Novák, výtvarně ji zpracoval akademicky malíř Jindřich Žáček.

Premiér Bohuslav Sobotka udělil ve funkci předsedy vlády ČR již celkem tři medaile Karla Kramáře. Válečnému veteránovi z 2. světové války generálu Emilu Bočkovi, bývalé velvyslankyni Rumunska v ČR Daniele Gitmanové a bývalému velvyslanci Rakouské republiky v ČR Ferdinandu Trauttmansdorffovi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SFŽP: Hlasujte v anketě Evropský strom roku

21:53 SFŽP: Hlasujte v anketě Evropský strom roku

Šanci na vítězství má další reprezentant z Česka. Tentokrát ne v olympijském klání, ale v síle svých…