Příjmy z cestovního ruchu ve druhém čtvrtletí opět vzrostly

09.09.2014 17:35

(Praha, 9. září) Příjmy České republiky z příjezdového cestovního ruchu ve druhém čtvrtletí dosáhly 37,5 miliardy korun, což bylo o 12,3 procenta více než ve stejném období předchozího roku. Vyplývá to z dat, která v úterý zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Příjmy z cestovního ruchu ve druhém čtvrtletí opět vzrostly
Foto: CzechTourism
Popisek: Logo Czech Tourism

Příjezdovému cestovnímu ruchu se tak navzdory rusko-ukrajinské krizi dařilo lépe než v minulém roce. Změna mezinárodně-politické situace se však projevila ve skladbě hostů. Ruských turistů ubylo meziročně o 14,1 procenta, příjezdy z Ukrajiny klesly o 34,5 procenta. Za růstem příjmů z příjezdového cestovního ruchu pak stála vyšší poptávka v sousedních zemích a také rostoucí zájem turistů z Číny a Jižní Koreje.

„Samozřejmě nás těší, že se v tak obtížné době daří kompenzovat výpadek příjmů z ruského trhu příjmy z jiných zemí, ale naše vyhlídky do druhé poloviny roku jsou opatrné. Rusko pro nás zůstává strategickým trhem s vůbec nejdelší průměrnou dobou pobytu,“ uvedl k aktuální situaci Rostislav Vondruška, generální ředitel agentury CzechTourism.

Od počátku roku do konce prvního pololetí vzrostly příjmy z příjezdového cestovního ruchu meziročně o 6,7 procenta, když dosáhly celkové hodnoty 70,6 miliardy korun. Příjmy České republiky z příjezdového cestovního ruchu v roce 2013 dosáhly 137,9 miliardy korun, což bylo o 100 milionů více než v roce předchozím.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Turistický spolek Lipenska: Novopecký starosta chce zlepšit komunikaci s občany

22:28 Turistický spolek Lipenska: Novopecký starosta chce zlepšit komunikaci s občany

Martin Hrbek, který je od října novým starostou Nové Pece se chce zaměřit na řešení problémů souvise…