Přináší konzumace poživatin silnější opojení než kouření konopí?

15.09.2022 16:34 | Komerční článek

Legalizace konopí je ve světě bouřlivá. Od Kanady po Thajsko, od Uruguaye po Maltu a po celých státech vidíme, jak prohibice pomalu končí.

Přináší konzumace poživatin silnější opojení než kouření konopí?
Foto: archiv RV
Popisek: Marihuana

Mnozí začínající kuřáci si zřejmě myslí, že edibles jsou bezpečnější metodou konzumace než kouření, a tak jsme si řekli, že je nejvyšší čas zjistit, zda mají pravdu...

Tráva se právě stala legální, a přestože jste nikdy nekouřili jointa, rádi byste to zkusili? Problém je, že nesnášíte kouření a podráždění plic a krku, které může přinést. To je fér. Nejste v tomto pocitu sami, většina začínajících uživatelů se domnívá, že edibles jsou bezpečnějším a pohodlnějším způsobem konzumace konopí.

A i když možná správně říkají, že jídlo je jistě příjemnější zážitek než kouření, mnozí si vůbec neuvědomují rozdíly v "opojném" zážitku, který může přinést kouření nebo snědení několika lahodných gumových bonbónů s trávou.

Je pravda, že snědení jednoho nebo dvou poživatin může způsobit, že se uživatel cítí výše, než kdyby vykouřil stejné množství trávy? pojďme to zjistit.

Účinky kouření konopí

Kouření trávy a konzumace poživatin není totéž, vlastně ani zdaleka.

Když kouříte nebo vapujete konopí, prochází dýchacími cestami až do plic. Odtud se kanabinoidy dostávají průduškami do plicních sklípků (vzduchových vaků, které vyplňují plíce). Odtud se dostávají do krevního oběhu a jsou posílány do mozku, kde se vážou na kanabinoidní receptory.

Tato rychlá cesta znamená, že účinky kouření trávy pocítíte téměř okamžitě, protože je to jeden z nejrychlejších způsobů, jak dostat THC do těla. Opojení z kouření obvykle vrcholí po 30 minutách a může trvat 2 až 6 hodin, v závislosti na kvalitě trávy a vaší vlastní rychlosti metabolismu.

Při kouření je hlavním účinným kanabinoidem, který vyvolává pocit euforie, delta-9-tetrahydrokanabinol (THC). To je ta část trávy, která vás "zhulí".

Účinky konzumace jedlých rostlin

Konzumace konopných pochutin může být ve srovnání s kouřením velmi neobvyklým zážitkem. Je to dáno tím, že proces, kterým v těle prochází, je zcela odlišný. Zatímco inhalace nabízí rychlou cestu přes krevní/mozek bariéru, při konzumaci musí konopí projít trávicím traktem a dostat se do jater - což znamená, že účinné látky jsou zpracovávány mnohem pomaleji.

Dalším velkým rozdílem je, že játra přeměňují delta-9-THC na 11-hydroxy-THC. To vše se může zdát poněkud matoucí, ale je třeba mít na paměti, že 11-hydroxy-THC je sloučenina s delší dobou působení, která je také účinnější než běžná stará delta-9-THC.

Nástup může trvat od 45 minut do 2 hodin a vrchol může trvat 8 až 10 hodin, přičemž vrchol nastává přibližně po 3,5 hodinách. Neříkáme vám to proto, abychom vás vyděsili, ale je důležité pochopit rozdíl.

Pokud začnete s malou dávkou (5 mg je dobrý výchozí bod) a počkáte alespoň 2 hodiny před dalším jídlem, mělo by to být v pořádku. Vlastně lépe než v pohodě, co takhle na vysoké úrovni?

Tak na co čekáte? Zbývá jen koupit konopná semínka (doporučujeme samonakvétací, zejména pro začátečníky), užít si jejich pěstování a připravit si svou první várku marihuanových pochutin!

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Andrej Babiš byl položen dotaz

Dotaz

Pane Babiši, chci se zaptat proč jste podpořil se svojí stranou ANO výcvik Ukrajinců na našem území? Nejdříve jste všude mluvil o tom, že naše vláda je vládou Ukajiny a že do ní sype peníze a že podporuje svým chováním válku. Výcvik bude stát miliardu a zároveň je to také podpora války. Byla jsem vá...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká televize: Pokračování Kukaček a Místa zločinu, nový Prušinovský i rekordní počet filmových premiér

22:11 Česká televize: Pokračování Kukaček a Místa zločinu, nový Prušinovský i rekordní počet filmových premiér

Česká televize rozběhne nový rok televizní premiérou snímku Zátopek. Hned den poté, v pondělí 2. led…