Probační a mediační služba se zaměřila na manažerské dovednosti svých zaměstnanců

30.12.2015 17:56

Celkem 104 vedoucích zaměstnanců Probační a mediační služby (dále jen PMS) dostalo příležitost doplnit a posílit chybějící znalosti a dovednosti nezbytné pro vedení a řízení lidí. Bylo to díky školením v rámci vzdělávacího programu „SMART“, který skončil v prosinci.

Probační a mediační služba se zaměřila na manažerské dovednosti svých zaměstnanců
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

Pracovníci z bezmála 75 středisek PMS absolvovali během 1 roku 32 vzdělávacích setkání, kdy sumárně proběhlo 400 dní školení, přičemž ta často probíhala paralelně (ať už skupinově či individuálně). Tématy vzdělávání například byly hodnotící rozhovory, time management, manažerské styly vedení, práce s cíli, pracovní porady, výběrové řízení a přijímací pohovory, firemní kultura, týmová práce, asertivní vyjednávání aj.

„Z důvodu pracovního vytížení vedoucích zaměstnanců bylo náročné uskutečnit v relativně krátkém čase všechny naplánované aktivity, nicméně díky zájmu zaměstnanců a spolupráci s lektory ze společnosti M.C.TRITON se to vydařilo,“ komentuje vzdělávání jeho koordinátorka, Andrea Barešová.

Na skupinové aktivity navázal tzv. individuální koučink jako nástroj, který pomáhá učit se rozvoji. Konzultant každého vedoucího provází, absolvuje s ním jeho pracovní program a dává mu zpětnou vazbu na jednotlivé aktivity. „Lidé, které jsem v PMS koučovala, byli všichni naprosto úžasní ve své ochotě a snaze uvolňovat svůj potenciál. Díky tomuto postoji se jim dobře dařilo uvědomovat si své silné stránky i rezervy, stanovovat si a následně plnit další kroky rozvoje své osobnosti. Vážím si příležitosti, že jsem mohla být u toho a přispět k tomu,“ uvedla koučka Magdalena Ožanová.

Tuto metodu považuje za velmi cennou i jedna z vedoucích středisek PMS. „Neznámou pro mne byl individuální koučink, s tímto jsem se nikdy nesetkala. Jednání s koučem bylo na velmi profesionální úrovni. Jeho rady a návrhy postupů vedení bylo pro mne nadmíru užitečné, přičemž měl praktické dopady na moje uvědomění si, co dělám, jak to dělám a jak to dělat lépe.“

Projekt Posílení vedení a řízení Probační a mediační služby (SMART) je financován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR. Jedním z cílů je vytvoření a aplikace nového systému vedení a řízení Probační a mediační služby, druhým, cílem neméně důležitým je pak doplnění chybějících znalostí zaměstnanců prostřednictvím vzdělávání. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kraj Vysočina: Žáci třebíčské hotelovky obsluhovali diplomaty v Praze

8:10 Kraj Vysočina: Žáci třebíčské hotelovky obsluhovali diplomaty v Praze

Žáci Hotelové školy Třebíč zajišťovali obsluhu při oslavách státního svátku Francouzské republiky, k…